آشنایی با دیزل ژنراتور کاربرد و مزیت انواع دیزل ژنراتور

بسیاری از تولیدکنندگان ژنراتورهای بزرگتر، مجموعه‌ای از نرم‌افزار را ارائه خواهند داد که محاسبه‌های اندازه پیچیده را به سادگی با خواندن شرایط سایت و ویژگی‌های بار الکتریکی متصل انجام خواهند داد. در حالت اتوماتیک دیزل ژنراتور مربوطه در صورت قطع و وصل برق شهر، به وسیله تابلو برق چنج آور کار می‌کند و به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می‌شود و فقط نیاز به سرویس و نگهداری دارد.

دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور

ژنراتورهای اصلی تولید برق معمولاً در صنایعی مانند استخراج معادن و استخراج روغن در مناطق دور افتاده ای که تحت پوشش شبکه برق فقیرنشین نیستند، استفاده می شوند. یکی از نکات مهم در تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتورها سیستم سوخت می باشد. گازوئیل در مدت زمانی یک ساله در معرض آلودگی و خوردگی قرار می گیرد، بنابراین استفاده و تمرین با نظم دستگاه برق اضطراری برای مصرف سوخت ذخیره شده قبل از تحلیل رفتن بسیار پیشنهاد می گردد. افت کارکرد قطعات و تجهیزات داخلی دیزل ژنراتور دست دوم، می‌تواند عمر کوتاهی را برای محصول رقم بزند.

توان خروجی دستگاه

موتور دیزلی یکی از مهمترین بخش های دیزل ژنراتور و منبع انرژی مکانیکی ورودی می باشد. به طوریکه احتراق سوخت در سوپاپ های موتور باعث حرکت پیستون ها و در نتیجه تولید انرژی مکانیکی می شود که این انرژی مکانیکی تولید شده از طریق میل لنگ به ژنراتور منتقل می شود. در تولید انرژی الکتریکی، مولد به ماشینی گفته می‌شود که از طریق القای الکترومغناطیسی انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.

سازگاری محصولات این برند در شرایط آب و هوای نامناسب، مورد توجه متقاضیان این محصول قرار گرفته است. استفاده از تکنولوژی برتر در ساخت مدل‌های متنوع موتور ژنراتور، به محبوبیت برند کامینز در جهان افزوده است.

نکات مهم در انتخاب دیزل ژنراتور دست دوم و نو

این ویژگی مهم در مواردی که نیاز به تأمین برق برای مدت طولانی و پیوسته وجود دارد، بسیار حیاتی است. آن‌ها قادر به تحمل بارهای سنگین و تغییرات ولتاژ بوده و در شرایط بحرانی و نیاز فوری به برق، عملکرد قابل اعتمادی دارند. این ویژگی آن‌ها را برای کاربردهای حیاتی مانند بیمارستان‌ها و سازمان‌های امداد و نجات بسیار مناسب می‌کند. پس از آن در سال 1939 در یک چهارم از کشتی ها و شناورهای فعال در آب های جهان از موتور دیزل استفاده شد.

این مخزن ها دارای یک صافی بنزین هستند که موجب عدم ورود آلودگی و ذرات معلق هوا به داخل می گردند. در خصوص بکارگیری و استفاده از ژنراتور باید توجه داشته باشید که رعایت اصول مربوط به حفاظت های دیزل ژنراتور، برای ایمن بودن یک دستگاه مولد برق دیزلی بسیار ضروری است. جلوگیری از نشت سوخت بر روی بدنه، کنترل اتصالات سیستم سوخت رسانی، عدم وجود الکتریسیته ساکن در مخزن سوخت و عدم قرار گرفتن مواد اشتعال‌زا در کنار دستگاه، از مهم‌ترین اصول حفاظتی دیزل ژنراتور‌ محسوب می‌شود. می‌دانیم که مجموع تجهیزات بکارگرفته شده در یک دستگاه ژنراتور برق بر روی یک شاسی یا استراکچر فلزی قرار می‌گیرد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما