آیا بازگشت کی روش برای بازیکنان پرسپولیس ضرر دارد؟

با توجه به فراوانی بازیکنان مطرح و توانمند در ترکیب پرسپولیس در این فصل، تغییرات در سرپرست کادر فنی تیم ملی حتی در شرایطی که حدود 74 روز تا جام جهانی فرصت داریم، می تواند شرایط را تحت تاثیر قرار دهد. این بازیکنان بالاخره هدف خیلی از آنها فیکس شدن در تیم ملی یا رسیدن به پیراهن تیم ملی بود و بخشی از اهداف مربوط به انتخاب پرسپولیس برای تیم باشگاهی هم همین موضوع بود. حضور تیم ملی فنی در راس تیم ملی و حضور کی روش می تواند شرایط را تغییر دهد.

خوشحال

علیرضا بیرانوند: امیر عابدزاده در بازی های مقدماتی جام جهانی در حالی که به تازگی در فوتبال اروپا نیمکت نشین شده بود دست به کار شد و به ترکیب اصلی تیم ملی رسید اما بیرو باز هم نشان داد که نیمکت نشینی او بسیار سخت است. او دوباره به پرسپولیس بازگشت تا در جام جهانی فیکس شود و حالا با توجه به درخشش جام جهانی 2018 و البته جام جهانی 2019، همین سرمربی می تواند راضی باشد که کارلوس در اوج باشد. برنامه دارد و خوشحال است.

مرتضی پورعلی گنجی: با توجه به اینکه بیش از یک سال از مسابقات دور بود به اردوی اتریش دعوت نشد اما در این مدت کیروش یکی از اعضای قابل اعتماد و باثبات تیم بود. مرتضی از جام جهانی 2011 در تیم ملی حضور داشت و در جام جهانی 2018 و جام جهانی 2019 بازی کرد. حالا با توجه به اینکه او تنها سه بازی انجام داد، گفته می شد کی روش به تیم ملی دعوت شده و شاید به اتریش هم برود. این احتمال وجود دارد که مرتضی پورعلی گنجی به جای شجاع خلیل زاده که 7 سال جایی در تیم ملی نداشت به تیم ملی برگردد و حتی بعید نیست در جام جهانی به عنوان فیکس بازی کند.

آنها ناراحت هستند

دانیال اسماعیلی: در شرایطی که ذکر شد یک تیم ملی 50 نفره در لیست حضور دارد و شانس کمی برای صعود به جام جهانی دارد اما بعید است چنین حادثه ای برایش رخ دهد. کی روش اعتقاد خاصی به رامین رضاییان دارد و برای دفاع راست پرسپولیس ورق را برگردانده است تا همه بازیکنان جناح راست مانند اسکوچیچ مانند صدیق محرمی و صالح حردانی و البته دانیال اسماعیلی فر که امیدوار بود جایگاهی در این تیم داشته باشد. و سودای هوزور در جاهلی برشان از شان برشان. البته بعید نیست که دنیل هم در لیست اتریش باشد اما جام جهانی برای او آرزوی بزرگی خواهد بود.

روز تولد: اسکوچیچ در بازی های مقدماتی جام جهانی به تیم ملی دعوت شد و گاهی یکی دو بار به میدان رفت اما حالا شرایط برای او تغییر می کند. کی روش به شاگردان سابقش در تیم ملی اعتقاد خاصی دارد و بعید است بعد از عزت اللهی، امید ابراهیمی و حتی احسان حاج صفی به عنوان بازیکن در مرکز زمین به دیگر بازیکنان اعتماد کند. ضمن اینکه امید نورافکین و نوراللهی نیز در این پست می توانند به میدان بروند. با این شرایط این عنوان برای میلاد بسیار تنگ خواهد بود چرا که در این مدت کیروش هرگز به تیم ملی نرسید.

فرشاد فرجی: مدافع میانی پرسپولیس اخیرا مورد توجه اژدهاها قرار گرفته و با اینکه سال گذشته فصل درخشانی را در پرسپولیس پشت سر نگذاشت، چندین بار به اردوها و مسابقات ملی دعوت شد اما حالا با آمدن مرد پرتغالی، که به دنبال مدافع است در هوا و زمین بسیار سخت گیر و قوی است شاید فرشاد فرصتی برای حضور در تیم ملی نداشته باشد. فرجی حتی اگر کاندیدای صعود به جام جهانی هم نبود با حضور در اردوها و بازی ها می توانست رزومه خوبی برای خود بسازد اما حالا شاید حتی به لیست اولیه تیم ملی هم نرسد.

نامزدها ناامید هستند

کمال: اگرچه در هفته های اخیر در تیم پرسپولیس نیمکت نشین بود اما نامش در لیست 50 نفره تیم ملی اردوی اتریش دیده می شد. کمال سن و سالی ندارد اما کی روش در سال های گذشته او را دعوت می کرد و حتی او را در یکی دو مرحله مقدماتی جام جهانی و تدارکات بازی قرار داد. کمال می تواند امیدوار باشد که مرد پرتغالی بار دیگر در کانون توجه قرار بگیرد، اما از طرفی از بازی بازیکنان جوان و لژیونر در پست او ناامید است و اتفاقا برخی از آنها رابطه بسیار بهتری با کارلوس دارند. .

سروش رفیعی: سروش در دوران اوج خود و در مسابقات مقدماتی تورنمنت های مهمی مانند جام جهانی 2014 و جام جهانی 2011 یکی از بازیکنان بود اما بعدها به تدریج از تیم ملی فاصله گرفت. او اخیرا در دوران اسکوچیچ به تیم ملی دعوت شد، نامش نیز در لیست 50 نفره اردوی اتریش قرار گرفت اما بعید است با توجه به شرایط، بازنشستگی او جایی در افکارش داشته باشد. البته احتمال دعوت سروش به تیم ملی وجود دارد اما ماندن در تیم ملی و رسیدن به قطر چیزی است که برای هافبک شماره 7 پرسپولیس سخت به نظر می رسد.

بتفاوتها

وحید امیری: اینکه اسکوچیچ سرمربی تیم ملی بماند یا کی روش جای او را بگیرد زیاد فرقی نمی کند چرا که هر دو نفر به این بازیکن مستعد اعتقاد زیادی دارند. البته به نظر می رسد در شرایط کنونی و با توجه به مصدومیت شدید وحید، اسکوچیچ منتظر او بوده و به او مهلت داده است، اما نمی دانیم با بازگشت کی روش و آگاه شدنش چقدر برای جام جهانی حساب می کند. از شرایط امیر به ویژه اینکه تنها یک بازی دوستانه و یک بازی با روسیه به عنوان دیدار تدارکاتی قبل از جام جهانی باقی می ماند تا شرایط را محک بزنیم.

سردرغم

مهدی ترابی: ستاره پرسپولیس در فصول گذشته همیشه توسط دراگان اسکوچیچ به تیم ملی دعوت می شد اما خیلی کم بازی می کرد. ترابی در بهترین شرایط فنی در مسابقات مقدماتی جام جهانی خیلی کم بازی کرد و ظاهرا اژدها او را به تیم ملی دعوت کرد. حالا شاید با حضور کی روش شرایط برای او تغییر کند اما از یک طرف بازیکنانی مثل جهانبخش و علی قلی زاده همچنان بهتر از او و به ترکیب اصلی نزدیکتر هستند و مهارت های فنی این وینگر برای او در جام جهانی راحت نیست. .

سعید صادقی: با هزار امید و آرزو به پرسپولیس آمدم تا در تیم ملی هم حضور داشته باشم. البته او به تیم ملی هم راه پیدا کرد اما می خواست با درخشش در پرسپولیس به جام جهانی برسد. درخشش اخیر او در بازی هفته پنجم لیگ می تواند شرایط خوبی را برای شاگردان اسکوچیچ در آستانه آماده سازی تیم ملی در اتریش فراهم کند اما حالا مشخص نیست کی روش اصلا او را خواهد دید یا خیر. این بازیکن در دوران مربیگری کی روش در تیم ملی جزو بازیکنان شاخص فوتبال ایران نبود و معلوم نیست از نظر مرد پرتغالی است یا خیر.

ورزش ایران

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما