اخبار مختصر 2 ژوئن 2022 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

گوترش از سازمان ملل خواستار اجلاس سران شد، ما را از “به هم ریختگی” محیط زیست خود خارج کنید

رفاه جهانی در خطر است – و تا حد زیادی به این دلیل است ما به وعده های خود در مورد محیط زیست عمل نکرده ایم – آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گفت.

دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار جدی به نشست استکهلم + 50 داد که نشان از نیم قرن از تعهد رهبران جهان به جلوگیری از تخریب طبیعتتا بشریت از صلح، رفاه و توسعه پایدار برخوردار شود.

اگرچه از سال 1972 موفقیت هایی در حفاظت از سیاره وجود داشته است، از جمله نجات لایه اوزون، آقای. گوترش هشدار داد که “سیستم های طبیعی زمین نمی توانند خواسته های ما را برآورده کنند”.

او در فراخوانی برای اقدام علیه «بحران سیاره‌ای سه‌گانه» که شامل وضعیت اضطراری آب و هوایی – «که هر سال تعداد بیشتری از مردم را می‌کشد و آواره می‌کند» – از دست دادن تنوع زیستی – که بیش از سه نفر را تهدید می‌کند، از نمایندگان خواست: «ما را از این آشفتگی هدایت کنید». میلیارد نفر – و آلودگی و زباله “که سالانه به قیمت جان 9 میلیون نفر تمام می شود”.

در میان توصیه‌های دبیرکل سازمان ملل، او از همه کشورها برای کنار گذاشتن یارانه سوخت‌های فسیلی و سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر، و از کشورهای توسعه‌یافته برای «حداقل دو برابر» حمایت از کشورهای فقیرتر برای سازگاری با تعداد فزاینده شوک‌های اقلیمی، تکرار کرد.

او گفت: «اگر این کارها را انجام دهیم، می‌توانیم از فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم، به بحران انسانی و نابرابری فزاینده پایان دهیم و توسعه فراگیر و پایدار را ترویج کنیم.»

COVID-19: عفونت Omicron “محافظت محدود” را در برابر عفونت مجدد ارائه می دهد

به همه‌گیری مداوم کووید و داده‌های جدید آژانس بهداشت سازمان ملل که نشان می‌دهد افرادی که به نوع Omicron آلوده شده‌اند می‌توانند انتظار «محافظت محدود» در برابر ابتلای مجدد به آن داشته باشند.

آخرین شواهد همچنین نشان می دهد که ایمنی در برابر بیماری شدید کووید در میان افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند قوی تر است. و علیه آن واکسینه شد، نسبت به افرادی که دارند فقط بوده است آلوده یا فقط بوده است ضربه خورده

سازمان بهداشت جهانی گفت که اولویت آژانس‌های بهداشت ملی باید واکسیناسیون همه بزرگسالان با تمرکز بر کارکنان مراقبت‌های بهداشتی، افراد با ایمنی پایین و افراد مسن باشد.

تهدید، ارعاب و مانع تراشی می تواند انتخابات کامبوج را مختل کند

به کامبوج، جایی که دفتر حقوق بشر سازمان ملل، OHCHR، روز پنجشنبه تهدیدها، ارعاب و مانع تراشی در برابر نامزدهای مخالف را پیش از انتخابات روز یکشنبه محکوم کرد.

OHCHR گفت که نامزدها با “محدودیت ها و اقدامات تلافی جویانه” مواجه شده اند و تعدادی زندانی شده اند.

لیز تروسل، سخنگوی OHCHR گفت که چهار روز قبل از انتخابات، حداقل شش نامزد و فعال مخالف در بازداشت در انتظار محاکمه هستند، در حالی که دیگران مخفی شده اند.

آخرین حمله انسداد سیاسی به دنبال آنچه خانم. تروسل «کوچک شدن سیستماتیک فضای دموکراتیک» را در سال‌های اخیر نامید که آزادی‌های اساسی و حق مشارکت در امور عمومی را تضعیف کرده است.

کره شمالی به دلیل آزمایش های موشکی در مجمع عالی خلع سلاح سازمان ملل در کانون توجه قرار گرفت

ژنو محل برگزاری برترین مجمع خلع سلاح در جهان است و این همان جایی است که آزمایش های موشکی اخیر جمهوری دموکراتیک خلق کره – DPRK – در کانون توجه قرار گرفت.

کره شمالی، یا کره شمالی، در کنفرانس خلع سلاح، جایی که ریاست جلسه جدیدی را در این ماه بر عهده دارد، مطابق با سیستم ریاست دوره ای، با انتقاد کشورهای عمدتاً غربی مواجه شد.

استرالیا به نمایندگی از ده‌ها کشور اعلام کرد که از ادامه تلاش‌های کره شمالی برای ساخت سلاح‌های کشتار جمعی و موشک‌های بالستیک و گزارش‌هایی مبنی بر آماده شدن این کشور برای انجام هفتمین آزمایش هسته‌ای خود به شدت نگران است.

از آغاز سال 2022، کره شمالی مجموعه‌ای از آزمایش‌های موشکی بی‌سابقه از جمله پرتاب موشک‌های بالستیک قاره‌پیما، تسلیحات مافوق صوت ادعایی، موشک‌های بالستیک با هدف اعلام شده برای عملیات تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی و حداقل یک زیردریایی را انجام داده است. موشک بالستیک. این آزمایش‌ها همگی نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل هستند و تلاش‌های مستمر کره شمالی برای گسترش و توسعه بیشتر قابلیت‌های موشک‌های بالستیک خود را نشان می‌دهند.

فرانسه به نمایندگی از اتحادیه اروپا نیز تعداد “بی سابقه” آزمایش های موشک بالستیک انجام شده در سال جاری و از سرگیری کار در سایت آزمایش هسته ای در پونگیری را محکوم کرد.

هان تائو سونگ، نماینده کره شمالی، انتقادات وارده به کشورش را رد کرد و گفت که هیچ چیز جدیدی در این اتهامات وجود ندارد.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم