ارتش اینترنتی اوکراین متشکل از «NAFO Fellas» با ترول‌های روسی مبارزه می‌کند و به اهداکنندگان با سگ‌ها پاداش می‌دهد.

اوکراین بیش از یک میلیون تن تجهیزات نظامی از جمله تانک، هویتزر و مهمات از کشورهای ناتو دریافت کرده است. همچنین از NAFO حمایت های زیادی در قالب طعنه، تمسخر و جمع آوری کمک های مالی دریافت کرده است.

NAFO – سازمان فلا آتلانتیک شمالی – هیچ رابطه ای با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ندارد، به جز اینکه نامش را بازی می کند. این مجموعه ای موقت از سایبرناوت ها، هنرمندان آماتور و اهداکنندگان است. آنها در رسانه های اجتماعی پست می کنند تا از اوکراین حمایت کنند و کمک های خود را برای اهدافی که برای سربازان تجهیزات می خرند، مانند لژیون داوطلبان گرجستان، یا از کمپین های کمک های بشردوستانه مانند وب سایت Saint Javelin حمایت می کنند.

یکی از بنیانگذاران این افراد تخمین می زند که این تلاش احتمالا بیش از یک میلیون دلار کمک مالی را تشویق کرده است.

ساختار فرماندهی وجود ندارد. شرکت کنندگان برای تمسخر روسیه و حامیانش در حالی که برای اوکراین تشویق می کردند، پلتفرم های رسانه های اجتماعی را هجوم آوردند، و اغلب نظرات طرفدار روسیه را بر سر آن قرار دادند. تصاویر اغلب کلاژهای خشن هستند که شامل سگ‌هایی می‌شود که با لباس‌های نظامی یا لباس‌های دیگر پوشیده شده‌اند و روی عکس‌های جنگ قرار گرفته‌اند. نظرات با کلمات روسی مانند “واتنیک”، که برای متعصب کرملین تحقیرآمیز است، پر شده است، و انگلیسی ضعیف را از پست های حامیان روسیه، مانند عبارت “What Defense Air Doing?”

اولکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین و کاجا کالاس نخست وزیر استونی از اعضای نافو هستند. گابریلیوس لاندسبرگیس، وزیر امور خارجه لیتوانی اخیراً در شهر بندری اودسا در اوکراین با تی شرت “NAFO FAN” زیر ژاکت اسپرت خود بازدید کرد. تروور رید، تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکا که تقریباً سه سال در روسیه زندانی بود، در مصاحبه ای با شبکه ام اس ان بی سی، پیراهن مشابهی به تن کرد.

الکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین یکی از اعضای رسمی نافو است.


عکس:

ساشا استاینباخ/شاتراستوک

روسیه برای سال‌ها به دنبال تأثیرگذاری بر گفتمان عمومی در جوامع باز از طریق اینترنت بوده است. آژانس های اطلاعاتی غربی، نیروهای ترول مسکو از جمله آژانس تحقیقات اینترنتی را به داشتن ارتباط با کرملین و تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن انتخابات و دامن زدن به جنجال متهم کرده اند. اما این پست ها اغلب سفت و بدون طنز هستند. NAFO عمدا پوچ گرا است.

نماینده پوتین گفت: «این واقعاً راهی برای فریاد زدن جنون تبلیغاتی پوتین است. آدام کینزینگر (R، Ill.)، یک فرد خودخوانده. دیدن عقب‌نشینی مؤثر بسیار عالی است.»

یک مقام ناتو گفت که این دو سازمان هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، اما “ما هدف مشترک حمایت از اوکراین و فراخوانی اطلاعات نادرست روسیه را داریم.” این مقام گفت که چنین جوامع مردمی “قدرت جوامع آزاد، دموکراتیک و متنوع را نشان می دهند.”

NAFO در بهار از بحث‌های رسانه‌های اجتماعی در میان حامیان اوکراین و از مشاجرات با پوسترهای طرفدار روسیه پدیدار شد. تبادل توئیتر در ماه ژوئن با سفیر روسیه به محل تجمع پارتیزان های اوکراینی تبدیل شد. حامیان اوکراین یکی از توئیت‌های دیپلمات روسی را در این تاپیک نوشتند: «این مزخرف را بیان کردی. نه من.» و آن را شعاری کرد که اکنون روی تی‌شرت‌ها ظاهر می‌شود.

یکی از اعضای موسس NAFO، یک قطبی که با نام کاما پست می‌گذارد، گفت: «بسیاری از آن‌ها به‌هیچ‌وجه سریع هستند و چیزها فقط کلیک می‌کنند».

در اوایل سال جاری به دنبال آواتار جدید توییتر بود، کاما یک سگ شیبا اینو خزدار را انتخاب کرد و ضامن های نظامی لهستانی را روی عکس ویرایش کرد. نمادها کلیک کردند و به زودی شیبا اینوس و سگ های دیگر – با انواع لباس ها – در سراسر اینترنت به تصاویر ضد روسی تبدیل شدند.

سربازان اوکراینی از یک نقاشی دیواری با عنوان Saint Javelin که به سلاح های ضد تانک شانه ای آمریکایی اختصاص دارد، عکس می گیرند.


عکس:

کریستوفر فورلونگ/گتی ایماژ

تقریباً در همان زمان، کاما یکی از حامیان آنلاین اوکراین را به عنوان یک فرد خطاب کرد. کاما گفت که این باعث ایجاد گپ و گفتی در مورد این نام دوستانه شد که از آن درگیری با ناتو پدید آمد. در اطراف نام و طلسم، گودالی رشد کرد.

یکی دیگر از بنیانگذاران NAFO، آمریکایی که به عنوان پیت پست می کند، گفت: “این ارگانیک ترین جنبشی است که من با آن درگیر بوده ام.”

NAFO برای کاما و سایر هموطنان در بخش‌هایی از اروپا که زمانی تحت سلطه اتحاد جماهیر شوروی بود، سنت تمسخر جنگ سرد را به نمایش می‌گذارد که برای بسیاری از مردم تنها شکل دفاع در برابر سرکوب بود.

او گفت: «در زمان شوروی، صداهای مخالف رژیم زیرزمینی بود. لندسبرگیس لیتوانی، که اولین جمهوری شوروی بود که در سال 1990 آزاد شد. «زیبایی تمام تلاش‌های کنونی ضد پوتین و ضد رژیم این است که علنی و پر سر و صدا هستند. [and] قابل رویت.”

افراد نافو با تئوری های توطئه کرملین جوک می سازند. بسیاری مکان پروفایل رسانه های اجتماعی خود را به عنوان Langley, Va – پایگاه اصلی آژانس اطلاعات مرکزی – فهرست می کنند تا اتهامات مکرر روسیه در مورد توطئه های سیا را مسخره کنند. پروفایل توییتر آقای. رید، تفنگدار سابق، می‌گوید: «برای سایوپ‌ها 10 هزار دلار به دست نمی‌آورم» – خلاصه‌نویسی نظامی برای عملیات روانی – با یک ایموجی چشمک.

کاما گفت: “شما نمی توانید با کسی که نمی توانید با او استدلال کنید، دعوا کنید، بنابراین ما با آنها دعوا نمی کنیم – ما فقط آنها را مسخره می کنیم.” من این ایده را دوست دارم که افرادی مانند سفیر روسیه یک سگ را ببینند و همچنان درگیر شوند.

NAFO به اهداکنندگانی که از اهداف اوکراینی حمایت می کنند آواتارهایی با سگ های شیبا اینو می دهد. با عرض ادب کاما

از نظر مادی تر، این افراد از تلاش های جنگی اوکراین از طریق سنت جاولین و تعداد محدودی از دلایل دیگر حمایت می کنند. سنت جاولین به افتخار سلاح‌های ضد تانک آمریکایی که به دفاع از کیف در برابر حمله روسیه در اوایل سال جاری کمک کردند، نامگذاری شده است. این سایت کالاهایی را می فروشد – از جمله نمادهای اسلاوی مسخره یک زن مقدس که یک نیزه و تجهیزات نافو در دست دارد – برای جمع آوری پول برای کمک های بشردوستانه به اوکراین.

اهداکنندگان به اهداف مرتبط با NAFO می توانند اسکرین شات هایی از پرداخت های خود ارسال کنند و آواتارهای شخصی سازی شده را درخواست کنند. NAFO اکنون بیش از 80 داوطلب هنرمند دارد که با کنایه ای طعنه آمیز به کار در فورج یک کارخانه فولاد، جاعل نامیده می شوند. پیت گفت که جاعلان روزانه حدود 50 درخواست برای آواتار از اهداکنندگان دریافت می کنند و تا کنون 10000 درخواست ایجاد شده است.

پیت گفت که پشت هر کدام یک کمک مالی یا خرید کالاهای طرفدار اوکراین وجود دارد که احتمالاً مجموعاً بیش از یک میلیون دلار است، اما هیچ آمار رسمی در این مورد وجود ندارد.

هرزه. کینزینگر، یک خلبان سابق نیروی هوایی، سگی را در یک هواپیمای جنگنده اسباب‌بازی بر روی چرخ دریافت کرد.

نماینده گفت: “من فکر می کنم بسیار عالی است.” کینزینگر، که معادله سگ در برابر اهدا را تا زمانی که در توییتر اعلام کرد از NAFO حمایت کرده بود، درک نمی کرد. او گفت که فقط کمی با دیگر اعضای کنگره درباره جنبش چت کرده است.

او گفت: “تا زمانی که آن را در عمل نبینید، توضیح دادن آن سخت است – تا زمانی که ببینید، هی، ما یک دسته سگ پشمالو هستیم که در برابر اطلاعات نادرست عقب نشینی می کنیم.”

آقای. رید که در ماه آوریل از طریق تبادل زندانی که توسط کاخ سفید سازماندهی شده بود از اسارت روسیه آزاد شد، سگی در لباس استتار دریایی دارد که یک تفنگ تهاجمی نظامی به همراه دارد.

زمانی که اوایل این ماه به طور تصادفی با NAFO برخورد کرد، به یاد آورد: «اوه، مرد، این چیزی است که من قطعاً می‌خواهم با آن درگیر شوم. او با اشاره به نماد ملی روسیه گفت: “خوشحالم که بخشی از هر چیزی هستم که خرس را تضعیف می کند.”

بنویسید دانیل مایکلز در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم