اردن به دلیل نگرانی های مربوط به سانسور، CDC، سایر آژانس های فدرال را احضار می کندCNN

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا احضاریه هایی را به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت و مرکز تعامل جهانی ارسال کرده است، زیرا همچنان به بررسی اینکه آیا دولت فدرال شرکت های رسانه های اجتماعی را برای سانسور برخی دیدگاه ها تحت فشار قرار داده است یا خیر.

احضاریه ها تشدید تحقیقات هیئت را نشان می دهد، زیرا جیم جردن، رئیس قوه قضائیه مجلس نمایندگان، پاسخ آژانس ها به درخواست های داوطلبانه قبلی در ماه مارس را در نامه پوشش احضاریه “ناکافی” توصیف کرد و گفت که هیچ یک از آژانس ها هیچ سندی را ارائه نکرده اند که به درخواست های قبلی پاسخ دهد. درخواست های تا به امروز

اردن، یک جمهوری خواه، مدت هاست که ادعا می کند که دولت فدرال و شرکت های بزرگ فناوری علیه محافظه کاران “سلاح” شده اند و کمیته فرعی را در این زمینه رهبری می کند.

نامه های احضاریه هیچ گونه اتهام خاصی را که کمیته در حال بررسی آن است فهرست نمی کند، اما نگرانی در مورد سانسور را به طور گسترده تر مطرح می کند. احضاریه ها مهلتی را تا 22 مه برای درخواست گسترده اطلاعات و ارتباطات تعیین کردند.

از طریق احضاریه به CDC، CISA (که بخشی از وزارت امنیت داخلی است) و مرکز تعامل جهانی، تحت نظارت وزارت امور خارجه، هیئت قضایی ادعا می کند که در جستجوی اطلاعات در مورد میزانی است که قوه مجریه ” تحت فشار و تبانی» با رسانه‌های اجتماعی و دیگر شرکت‌های فناوری و دیگران برای «سانسور دیدگاه‌های خاص در مورد رسانه‌های اجتماعی و دیگر رسانه‌ها به شیوه‌هایی که اصول متمم اول قانون اساسی را تضعیف می‌کند».

منتقدان محافظه‌کار گفته‌اند که مکاتبات منتشر شده توسط ایلان ماسک، مالک و مدیر عامل توییتر در اواخر سال گذشته نشان‌دهنده تمایل ناشران رسانه‌های اجتماعی برای عمل به درخواست‌های مقامات دولتی برای سرکوب برخی دیدگاه‌ها است. مقامات فدرال اما این اتهام را رد کرده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی روز جمعه به سی‌ان‌ان گفت: «HHS گفتار را سانسور نمی‌کند و به عنوان بخشی از ماموریت خود برای محافظت از سلامت عمومی، HHS و CDC به اشتراک‌گذاری داده‌ها و علم متعهد هستند تا آمریکایی‌ها بتوانند تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد خود بگیرند. سلامتی.”

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: احضاریه مستندات کمیته قضایی مجلس به ما رسیده است. مطابق با رویه دیرینه و فرآیند اسکان مورد نیاز طبق قانون اساسی، HHS با درخواست‌های نظارت قانونی مطابقت می‌کند و منافع نظارتی کنگره را با منافع نهادی HHS به عنوان بخشی از یک شاخه دولتی برابر متوازن می‌کند. در این مورد، HHS سریعاً به نامه رئیس جردن در تاریخ 22 مارس 2023 در مهلت درخواست شده پاسخ داد و به رئیس اطلاع داد که HHS قصد دارد با استعلام وی همکاری کند. از آن زمان، HHS از رئیس جردن یا کارکنانش چیزی نشنید تا اینکه آنها به وزارت اطلاع دادند که رئیس قصد دارد احضاریه ای صادر کند.

سخنگوی وزارت امنیت داخلی به سی ان ان گفت: «وزارت امنیت داخلی گفتار را سانسور نمی کند و درخواست نمی کند که محتوا توسط شرکت های رسانه های اجتماعی حذف شود. کمیته قضایی مجلس به جای همکاری با وزارتخانه، همانطور که کمیته‌های متعددی در این کنگره انجام داده‌اند، کمیته قضایی مجلس به طور غیرضروری به یک احضاریه تبدیل شده است. DHS به همکاری مناسب با درخواست‌های نظارتی کنگره ادامه خواهد داد، در حالی که صادقانه برای محافظت از کشورمان در برابر تروریسم و ​​خشونت هدفمند، امنیت مرزهایمان، پاسخ به بلایای طبیعی، دفاع در برابر حملات سایبری و موارد دیگر کار می‌کند.»

یک منبع آگاه با ارتباط بین کمیته و DHS گفت که هیئت قضایی “هیچ تلاشی برای کار با DHS از طریق کانال های سنتی انجام نداد.”

این منبع با تشریح دامنه این آژانس، افزود که CISA در مورد عملیات نفوذ خارجی، تاکتیک های اطلاعات نادرست و مسائل مربوط به امنیت انتخابات راهنمایی ارائه می دهد و این اطلاعات را با مقامات انتخابات ایالتی و محلی به اشتراک می گذارد. در دوره‌های انتخابات 2018 و 2020، CISA اطلاعات نادرست مرتبط با امنیت انتخابات را که توسط مقامات محلی شناسایی شده بود با شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت، اما این کار را در چرخه انتخابات 2022 انجام نداد. این منبع تاکید کرد: “پلتفرم ها بر اساس سیاست ها و شرایط خدمات خود تصمیم گیری می کنند.”

جردن ادعا می‌کند که احضاریه‌ها به هیئت او کمک می‌کند تا تعیین کند که آیا قوانینی برای ایجاد «محدودیت‌های قانونی جدید برای توانایی شعبه اجرایی برای همکاری با پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر شرکت‌ها برای محدود کردن گردش محتوا و ایجاد پلتفرم کاربران» لازم است یا خیر.

این داستان با اطلاعات تکمیلی به روز شده است.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما