اوکراین با وجود دستاوردهای نبرد در خرسون، از قدرت برخوردار است

کیو، اوکراین – حملات روسیه به شبکه برق اوکراین، روز پنجشنبه برق سراسری را قطع کرد و بدبختی مردمی را که زمستان بدون نور و گرمای کافی را پشت سر می‌گذارند، عمیق‌تر کرد، در حالی که رئیس‌جمهور اوکراین مسکو را متهم کرد که قصد دارد یک سد را منفجر کند که می‌تواند باعث سیل فاجعه‌بار شود. و منبع تغذیه بیشتری را از بین ببرید.

دولت پس از 10 روز حملات موشکی و پهپادی هماهنگ به تاسیسات برق که باعث شده غیرنظامیان با خاموشی های برق و کمبود پراکنده آب تمیز دست و پنجه نرم کنند، به اوکراینی ها دستور داد تا مصرف برق را از ساعت 7 صبح تا 11 شب به حداقل برسانند. مقامات اوکراین و سازمان ملل در مورد یک بحران انسانی مرگبار برای غیرنظامیان در ماه های سرد آینده هشدار داده اند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اتحادیه اروپا که از راه دور با رهبران اتحادیه اروپا صحبت می‌کرد، گفت: «ما اطلاعاتی داریم» مبنی بر اینکه نیروهای روسی سد برق آبی کاخوفکا را در رودخانه دنیپرو مین‌برداری کرده‌اند، ادعایی که قابل تأیید یا رد نیست. او گفت که اگر این سد تخریب شود، شهرها زیر آب می روند و “صدها هزار نفر ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند.”

در یک سخنرانی شبانه، آقای. زلنسکی که گفته است یک سوم نیروگاه‌های اوکراین از کار افتاده است، از مردمش درخواست کرد که استفاده از دستگاه‌های پرانرژی را فراموش کنند و از هر ذره مصرف برق آگاه باشند. شرکت ملی برق، Ukrenergo، روز پنجشنبه گفت که شبکه در 10 روز بیشتر از 7 ماه و نیم جنگ قبلی متحمل حملات شده است و از اوکراینی‌ها خواست تا قبل از ساعت 7 صبح تلفن‌ها و چراغ قوه‌های خود را شارژ کنند.

ویتالی کلیچکو، شهردار این شهر گفت که کیف، پایتخت، اکثر ترامواهای برقی خود را با اتوبوس جایگزین کرد و به کسب و کارها گفت که روشنایی تابلوها و صفحات نمایش را محدود کنند. پنجشنبه شب، شهر به‌طور محسوسی تاریک‌تر از حد معمول بود و تنها چند چراغ خیابان برای کمک به عابران پیاده و رانندگان برای یافتن مسیرشان وجود داشت، و یاسنو، تامین‌کننده اصلی انرژی کیف، برنامه‌ای از خاموشی‌های برنامه‌ریزی‌شده و سرسام‌آور را به تفکیک محله منتشر کرد.

اما بدتر شدن سختی ها در داخل اوکراین در بحبوحه نشانه هایی از ادامه موفقیت های میدان نبرد این کشور رخ داد. روسیه بمباران اوکراین را افزایش داده است و بر زیرساخت‌های غیرنظامی در اعماق این کشور تمرکز کرده است – تلاشی آشکار برای شکستن توانایی و اراده کشور برای جنگ – به جای خط مقدم، جایی که ارتش این کشور بیش از یک ماه است که در حال از دست دادن زمین است. .

این سازمان گفته است که کمپین بمب گذاری انتقامی برای اکتبر است. حمله هشتم که به پل تنگه کرچ که کریمه را به جنوب روسیه متصل می‌کند، یک مسیر کلیدی تدارکاتی برای نیروهای مسکو در جنوب اوکراین آسیب جدی وارد کرد.

در شهر جنوبی خرسون، مقامات روسیه روز پنجشنبه اعلام کردند که 15000 غیرنظامی را تخلیه کرده و قصد دارند تا 60000 نفر را جابجا کنند، چیزی که برخی از مقامات اوکراینی و تحلیلگران غربی آن را نشانه ای از آمادگی ارتش روسیه برای ترک شهر توصیف کردند. این شهر در Dnipro در پایین دست سد Kakhovka قرار دارد و در صورت آسیب دیدن سد ممکن است دچار سیل شود.

خرسون اولین شهر مهمی بود که بلافاصله پس از تهاجم نیروهای مسکو در فوریه به تصرف آنها درآمد، اما ضد حمله اوکراینی کنترل آنها را به طور فزاینده ای ضعیف کرده است. تقریباً تمام قلمرو تحت کنترل روسیه در شرق دنیپرو قرار دارد، اما خرسون در کرانه غربی رودخانه قرار دارد و نیروهای اوکراینی پل‌هایی را که آن را به تجهیزات کمکی و تدارکاتی متصل می‌کند، تخریب کرده‌اند.

بر اساس گزارش موسسه مطالعات جنگ، یک گروه تحقیقاتی مستقر در واشنگتن، مقامات روسی به نظر می رسد مردم را برای عقب نشینی احتمالی از بخش هایی از منطقه خرسون آماده می کنند. مقامات آمریکایی ماه گذشته گفتند که فرماندهان روسی توصیه به عقب نشینی در سراسر دنیپرو کرده بودند، اما رئیس جمهور ولادیمیر وی. پوتین اجازه نداده است.

آ گزارش اطلاعات بریتانیا روز پنجشنبه گفت شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه مقامات روسیه در حال بررسی خروج از بانک غربی دنیپرو هستند، دیدگاهی که توسط تحلیلگران اطلاعاتی ایالات متحده پشتیبانی می شود.

ارتش اوکراین روز پنجشنبه هشدار داد، اما همزمان، روسیه حضور نظامی خود را در بلاروس، شمال اوکراین افزایش می‌دهد و شبح حمله جدیدی از آن جهت را افزایش می‌دهد. وقتی روسیه در فوریه حمله کرد. در 24، نیروهایی را از بلاروس به جنوب فرستاد تا بتوانند به سرعت کیف را تصرف کنند، اما حمله شکست خورد و روس ها از آن قسمت از کشور عقب نشینی کردند.

ارزیابی‌های آژانس‌های اطلاعاتی ایالات متحده نشان می‌دهد که تا زمانی که هوای پاییز معتدل باشد، اوکراین شانس خوبی برای ادامه بازپس‌گیری مناطقی در جنوب و شرق دارد که در اوایل جنگ به روسیه از دست داده بود. اما آژانس ها نسبت به انتظار شکست آشکار روسیه، یا حتی نوعی عقب نشینی سراسیمه که ماه گذشته در منطقه خارکف در شرق مشاهده شد، هشدار دادند.

روز پنجشنبه گزارش‌های گیج‌کننده‌ای درباره وضعیت یک سایت دیگر تحت اشغال روسیه، شهر انرودار، در کنار نیروگاه هسته‌ای Zaporizhzhia در ساحل شرقی دنیپرو منتشر شد. مقامات اوکراینی گفتند که نیروهای روسی در حال ترک هستند، اما تایمز نتوانست آن را تأیید کند، و همچنین مشخص نیست که آیا چنین خروجی نشان دهنده عقب نشینی یا صرفاً چرخش معمول سربازان است.

نیروهای روسی کارخانه و شهر را در اوایل جنگ تصرف کردند. مهندسان اوکراینی در آنجا به زندگی خود ادامه داده اند و کارخانه را تحت شرایط اغلب سخت کار می کنند، اما آقای. پوتین گفته است که روسیه آن را ملی خواهد کرد. این نیروگاه و تجهیزات مربوط به آن بارها توسط گلوله باران مورد اصابت قرار گرفته و تهدید به انتشار تشعشعات فاجعه آمیز شده است و هر یک از طرفین طرف دیگر را مسئول این حملات می دانند.

حمله روسیه به شهرها و خدمات عمومی حیاتی اوکراین، جنگ را بار دیگر به خانه غیرنظامیان سراسر کشور در مکان‌هایی که ماه‌ها آرامش نسبی را تجربه کرده بودند، بازگرداند.

اورسولا فون در لاین، رهبر شاخه اجرایی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه گفت: «اینها جنایات جنگی هستند. “حملات هدفمند به زیرساخت‌های غیرنظامی با هدف روشن قطع آب، برق و گرمایش مردان، زنان، کودکان با آمدن زمستان – اینها اقدامات وحشتناکی است.”

رگبار به شدت به پهپادهای منفجر شده ای وابسته است که ظاهراً از ایران خریداری شده است. آقای. زلنسکی گفت نیروهای اوکراینی 233 پهپاد شاهد ساخت ایران را سرنگون کرده اند. ایران فروش هواپیماهای بدون سرنشین روسیه را تکذیب کرده است، اما صدها عکس از منطقه جنگی از این هواپیما، در حال پرواز یا تکه تکه روی زمین به دست آمده است و حساب‌های شبکه‌های اجتماعی مرتبط با نیروهای امنیتی ایران درباره استفاده از آن در اوکراین به رخ کشیدند.

اتحادیه اروپا و انگلیس روز پنجشنبه در واکنش به فروش پهپاد تحریم‌های اقتصادی جدیدی را علیه تهران وضع کردند و برخی افراد و همچنین شرکت سازنده شاهد را هدف قرار دادند. دولت بایدن در حال بررسی تحریم‌های بیشتر است. ایران در حال حاضر تحت تحریم های شدید غرب قرار دارد، از جمله برخی از آنها که چند روز پیش به دلیل سرکوب خشونت آمیز تظاهراتی که عمدتاً توسط زنان رهبری می شود، اعمال شده است.

اتحادیه اروپا و ناتو تقریباً به طور یکسان در مورد حمایت از اوکراین و مجازات روسیه توافق داشته اند، اما تشکیل دولت دست راستی در ایتالیا تردیدهایی را در مورد این وحدت ایجاد کرده است.

در ضبط‌های صوتی محرمانه‌ای که این هفته علنی شد، سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق، که انتظار می‌رود نقش برجسته‌ای در دولت جدید ایفا کند، نسخه بی‌اعتبار کرملین از جنگ را طوطی‌سازی کرد و گفت که آقای سیلویو برلوسکونی. پوتین چاره ای جز حمله برای جلوگیری از جنایات احتمالی در شرق اوکراین نداشت. او با علاقه از مبادله هدایای تولد و نامه با آقا صحبت کرد. پوتین

جورجیا ملونی که انتظار می‌رود نخست‌وزیر جدید ایتالیا شود، تاکید کرده است که موضع این کشور در قبال جنگ تغییر نخواهد کرد، اما رهبران حزب ائتلاف مورد انتظار او از جمله آقای. برلوسکونی از دوستان و ستایشگران او بوده اند. پوتین

مگان اسپشیا گزارش از کیف، اوکراین، مونیکا پرونچوک از بروکسل و متیو امپوکه بیگ از لندن. گزارش توسط ریچارد پرز-پنا سوگند کارلی اولسون از نیویورک، مایکل شویرتز سوگند اندرو ای کرامر از کیف، ایوان نچپورنکو از تفلیس، گرجستان، توسط جولیان ای. بارنز از واشنگتن و جیسون هوروویتز از رم


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم