اپل واچ سری 8 جان یک زن را از حمله قلبی نجات داد!

فرارو- چند روز پس از عرضه اپل واچ سری 8، این ساعت توانست فردی را که از بیماری قلبی کشنده رنج می برد، تشخیص دهد.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، «جیسون اسمیت» خواننده استرالیایی می گوید: پدر و مادرم برای تعطیلات آخر هفته به چستر (بریتانیا) رفتند. پدرم با من تماس گرفت و اعلام کرد که حال مادرم اصلا خوب نیست. О гифт مادرم همیشه سرگیجه و تپش قلب دارد. سریع خودم را به آنها رساندم. در ورودی، فشار خون مادرم را اندازه گرفتم و وضعیت عمومی او را ارزیابی کردم. بعد از مدتی مادرم گفت که کمی بهتر شده است و از من خواست که نگران نباشم.

پس از آن، جیسون به این فکر افتاد که از اپل واچ سری 8 جدید خود برای کنترل امنیت مادرش استفاده کند. به استثنای مدل های SE اپل، اپل واچ سری 4 و نسخه های جدیدتر مجهز به الکتروکاردیوگرام داخلی هستند.

کاربران می توانند از این ابزار برای اندازه گیری زمان و قدرت سیگنال های الکتریکی که باعث ضربان قلب می شوند استفاده کنند. این همچنین به شناسایی AFib یا فیبریلاسیون دهلیزی کمک می کند، که یک ریتم نامنظم قلب است که در صورت عدم تشخیص می تواند کشنده باشد.

اپل واچ سری 8

سپس جیسون اپل واچ خود را روی مچ دست مادرش گذاشت تا ECG او را بگیرد. او این کار را سه بار تکرار کرد و هر سه بار با هشدار فیبریلاسیون دهلیزی و ضربان قلب بالای 160 ضربه در دقیقه مواجه شد.

پس از این هشدار، جیسون و والدینش به نزدیکترین اورژانس رفتند. در آنجا، پزشکان تأیید کردند که مادر جیسون دچار فیبریلاسیون دهلیزی شده است و نیاز به درمان فوری دارد.

موضوعی که می‌توانست منجر به مرگ یک فرد شود به لطف اپل واچ جدید جلوگیری شد. جیسون می گوید: پس از بستری شدن مادرم در بیمارستان و تجویز چند دارو که باید تا پایان عمر مصرف کند، اکنون در سلامت کامل به سر می برد.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما