ایالات متحده در میان شیوع آنفولانزای پرندگان، جوجه ها را واکسینه می کند

در حالی که بسیار مهم است که تلاش‌های جدی برای کنترل همه‌گیری در پرندگان اهلی و وحشی انجام شود، اما واقعیت وضعیت به اندازه‌ای جدی است که باید اقدامات بیشتری را برای آمادگی برای شیوع احتمالی این ویروس در انسان انجام دهیم.» آقای. کرلنشتاین در مصاحبه‌ای گفت: «ما باید به این موضوع به عنوان یک تمرین آتش‌سوزی عملی نگاه کنیم.»

قبل از کووید-19، بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کردند که بیماری همه گیر بعدی ناشی از آنفولانزا خواهد بود. در سال 2020، وزارت بهداشت و خدمات انسانی فدرال یک استراتژی 10 ساله برای به روز رسانی تولید واکسن آنفولانزا منتشر کرد. یکی از مقامات کاخ سفید گفت که دولت بایدن در حال بررسی این سند با توجه به شیوع فعلی در پرندگان است.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که یک گام به سوی آمادگی برای بیماری همه گیر، کمپین واکسیناسیون طیور خواهد بود.

آنیس سی لوون، ویروس شناس آنفولانزا در دانشگاه اموری، گفت: «تنها انتشار کمتر ویروس باعث کاهش قرار گرفتن در معرض انسان می شود. به طور موثر از فردی به فرد دیگر پخش شود.

مایک استپین، سخنگوی وزارت کشاورزی گفت: در حال حاضر، تنظیم کننده های فدرال اجازه واکسیناسیون طیور را در برابر گونه های بسیار عفونی آنفلوانزای پرندگان مانند H5N1 نداده اند. او گفت که در حالی که چندین واکسن مجاز وجود دارد، مشخص نیست که آیا هیچ یک از آنها در برابر سویه فعلی موثر است یا خیر.

اریکا اسپکمن، میکروبیولوژیست تحقیقاتی در سرویس تحقیقات کشاورزی آژانس، که یکی از دانشمندانی است که آزمایش واکسن های طیور را هدایت می کند، گفت که دانشمندان این دپارتمان برای تولید واکسن نامزدهای داخلی کار کرده اند. دکتر. او گفت که Spackman و همکارانش قصد دارند چندین واکسن بالقوه – از جمله واکسن‌هایی که قبلاً مجوز گرفته‌اند و نامزدهای واکسن جدید – را در جوجه‌ها، بوقلمون‌ها و اردک‌های خانگی آزمایش کنند.

اگر واکسن‌های موجود مؤثر واقع شوند، می‌توانند سریع‌تر از واکسن‌های جدید مستقر شوند. به طور معمول، پروسه تایید برای واکسن های حیوانی می تواند تا سه سال طول بکشد، اگرچه آقای. استپین گفت که بازه زمانی ممکن است در مواقع اضطراری کوتاه شود.

دکتر. اسپکمن تخمین زد که او و همکارانش احتمالاً اولین مجموعه از نتایج خود را تا ماه مه آماده به اشتراک گذاشتن نخواهند داشت. او افزود: «و پس از آن همیشه این مسئله در سمت تولید وجود دارد که این شرکت چقدر سریع می‌تواند واکسن را تولید و عرضه کند.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما