ایده‌های «تغییر بازی» درباره آب و پایداری، در مرکز صحنه قبل از کنفرانس بزرگ آب

نتایج حاصل از میزگردهای حاکمیتی، توسعه ظرفیت، داده ها و اطلاعات، نوآوری و تامین مالی، روز سه شنبه در نشست مقدماتی کنفرانس آب 2023 سازمان ملل که در ماه مارس برگزار می شود، با نمایندگان ملی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

Csaba Kőrösi، رئیس مجمع عمومی، که دفتر او این رایزنی ها را سازماندهی کرد، با اشاره به اینکه جهان در یک لحظه بحرانی قرار دارد، به شرکت کنندگان گفت که زمان آن فرا رسیده است که “از مدیریت واکنشی آب به راه حل های پیشگیرانه و مبتنی بر علم برای بحران آب تبدیل شود. “

راه حل های مبتنی بر علم

آقای. Kőrösi از شرکت کنندگان خواست تا در مورد تغییرات بازی از منظر “همبستگی، پایداری و علم”، شعار 77 بحث کنند.هفتم جلسه مجمع عمومی

یانوس ادر، رئیس جمهور سابق جمهوری مجارستان نیز به عنوان عضو رهبران آب و آب و هوا در افتتاحیه سخنرانی کرد. وی خواستار تاکید بیشتر بر جمع آوری و به اشتراک گذاری اطلاعات شد: ما نمی توانیم جلوی این بحران آب را بگیریم. باید تطبیق پیدا کنیم. و برای انطباق، به داده ها و اطلاعات نیاز داریم.»

تکان خورده و هم نزده

به شرکت کنندگان “نسبت جیمز باند” را یادآوری می کند که به موجب آن تنها 0.007 درصد از آب سیاره قابل شرب است. آقای. Áder دسته بندی هایی را فهرست کرد که پایگاه های داده از دست رفته، مانند کیفیت آب، از دست دادن شبکه، محتوای رطوبت و فاضلاب.

بدون داده های خوب در مورد این موضوعات، دیدن تأثیرات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بالقوه مسائل آب را دشوار می کند. ادر خاطرنشان کرد.

در جلسه افتتاحیه، ملیسا پاول، رئیس ستاد پیمان جهانی سازمان ملل نیز شنیده شد. او در مورد دستور آب مدیر عامل شرکت بحث کرد، که ابتکاری برای همسو کردن اصول تجاری با آب، بهداشت و اهداف توسعه پایدار (SDGs) است – و خواستار تعامل بیشتر با بخش عمومی شد.

ماتیاس برنینگر، که در امور عمومی و پایداری در بایر کار می‌کند، همچنین از طرف بخش خصوصی در افتتاحیه صحبت می‌کرد، گفت که شرکت‌های بیشتری به آب مشغول هستند زیرا برای کسب‌وکارشان مهم است.

دانشمندان، نمایندگان بخش خصوصی و جامعه مدنی امروز در سازمان ملل متحد در نیویورک گرد هم آمدند تا در مورد تغییرات بازی مرتبط با آب و پایداری بحث کنند.

دانشمندان، نمایندگان بخش خصوصی و جامعه مدنی امروز در سازمان ملل متحد در نیویورک گرد هم آمدند تا در مورد تغییرات بازی مرتبط با آب و پایداری بحث کنند.

سیستم های سیال جدید

او پیشنهاد کرد که اکنون زمان شروع یک تلاش هماهنگ تر برای ایجاد یک سیستم اطلاعات آب و آب و هوا است که به کشاورزان، مردم ساکن در سواحل و تصمیم گیرندگان کمک می کند.

حامی جوانان، Keziah Theresee Gerosana، از آژانس های سازمان ملل خواست تا حداقل نیمی از بودجه خود را به پروژه های آب و آب و هوا اختصاص دهند.

وی با اشاره به اهمیت بحث های بین نسلی، علاوه بر بحث های بین بخشی، از شرکت کنندگان خواست تا جوانان را متحد ببینند: آیا درهای خود را باز می کنید و ما را می پذیرید؟ به ما اجازه می دهید برای تغییر شریک شما باشیم؟»

لیندسی بلوجت، رهبر کسب‌وکار جوان، از شرکت‌کنندگان خواست تا «خارج از حوزه‌های نفوذ ما با هم کار کنند» تا تغییر دهندگان بازی را در جوامعی که معمولاً همکاری نمی‌کنند، هماهنگ کنند.

مختصری از اقدامات اقلیمی

پتری تالاس، دبیر کل سازمان جهانی هواشناسی، با پیوستن از طریق یک پیام ویدئویی، هشدار داد که شکست اقدامات آب و هوایی – که شامل عدم فعالیت آب است – بزرگترین خطر جهانی است.

وی بر نیاز به سرمایه گذاری بیشتر در سیستم های هشدار اولیه و پر کردن شکاف های موجود در سیستم های رصد هواشناسی در قاره آفریقا، در میان کشورهای در حال توسعه جزیره کوچک (SIDS) و کشورهای کمتر توسعه یافته (LDC) تاکید کرد.

گفتگوهای روز دوشنبه همچنین شامل اطلاعاتی از یک سری گفتگوهای آنلاین ذینفعان بود که در اوایل سال جاری توسط وزارت امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (UN DESA) ترتیب داده شد.

معاون دبیرکل آن وزارت، لی جون‌هوا، که دبیرکل کنفرانس آب 2023 سازمان ملل است، یافته‌ها را ارائه کرد. UN DESA به سازماندهی بحث های امروز کمک کرد.

بازنگری اساسی حاکمیت

هنک اوینک، فرستاده ویژه هلند در امور آب، در سخنرانی در میزگرد درباره حکمرانی گفت که انقلاب ها آسیب دیده اند. هلند به همراه تاجیکستان میزبان مشترک کنفرانس آب سازمان ملل در سال 2023 هستند.

آقای. اوینک گفت که برای اینکه واقعاً تأثیر بگذارد، جامعه بین‌الملل باید «اطلاعاتی را در مورد آنچه که ما به آن عادت کرده‌ایم، در ترکیب با اراده سیاسی، اراده اجتماعی، و رویکرد کل جامعه به شیوه‌ای کاملاً فراگیر تغییر دهد».

فرستاده ویژه به شرکت کنندگان و ناظم دانیل گیلارد-پیچر، هماهنگ کننده جهانی مشارکت جهانی آب، گفت که مشارکت و اراده اجتماعی هر کسی که تماشا می کند می تواند تفاوت ایجاد کند.

توسعه ظرفیت

یکی از موضوعاتی که در میزگرد توسعه ظرفیت مورد بحث قرار گرفت، ایجاد مکانیزمی مانند پانل بین دولتی تغییرات آب و هوایی یا IPCC است که می تواند دانش مبتنی بر علم را در اختیار سیاستگذاران قرار دهد.

مجری ابو امانی، مدیر بخش علوم آب در یونسکو، گفت: «این دانش باید برای تغییر فرهنگ آب ترجمه شود. زیرا بسیاری از مردم آب را بدیهی می‌دانند.»

موضوعاتی که در این میزگرد مورد بحث قرار گرفت شامل عدم جا گذاشتن کسی و همچنین آموزش رسمی و غیررسمی آب و تامین مالی برای کمک به حمایت از جنبش بود.

نیاز به دانستن

کارولینا تورنسی مک کینون، از پارلمان جهانی جوانان برای آب، هیئت مدیره در مورد داده ها و اطلاعات را بر عهده داشت.

یکی از تغییرات بازی مورد بحث، ابتکار هشدارهای اولیه سازمان ملل برای همه بود که انتظار می‌رود ماه آینده در COP27 در مصر مورد بحث قرار گیرد.

شرکت کنندگان همچنین در مورد نیاز به پایگاه های اطلاعاتی و اطلاعات بهتر در مورد استفاده از آب و کیفیت آب که برای همه آزاد است، بدون استفاده اختصاصی یا قیمت اشتراک بالا بحث کردند.

برخی همچنین با اشاره به آمار یونیسف مبنی بر اینکه زنان و دختران روزانه 200 میلیون ساعت برای جمع آوری آب صرف می کنند، به اهمیت جنسیت اشاره کردند که به آنها زمان بسیار کمتری نسبت به مطالعات و فعالیت های درآمدزا می دهد.

کودکان در سیلاب در ایالت بورنو نیجریه ایستاده اند.

کودکان در سیلاب در ایالت بورنو نیجریه ایستاده اند.

نوآوری

در میان تغییر دهندگان بازی که در میزگرد نوآوری که توسط مارک زیتون مدیریت می شد، از مرکز آب ژنو، بحث شد، شرکت کنندگان در مورد موضوعاتی مانند انتصاب قهرمانان آب در پارلمان بحث کردند تا تصمیم گیرندگان را با این موضوع مرتبط کنند.

برخی از شرکت کنندگان منابع آب غیرمتعارف را برجسته کردند و خاطرنشان کردند که در برخی کشورها استفاده مجدد از آب نمی تواند بخشی از راه حل باشد زیرا آبی برای استفاده مجدد وجود ندارد. چنین فناوری هایی همچنین شامل سیستم های نمک زدایی و روش های استخراج آب از هوا می شود.

دسترسی به امور مالی

در میزگرد تامین مالی، که توسط آنا دوپون سازمان توسعه اقتصادی OECD مدیریت می‌شد، یکی از موضوعات مورد بحث، اهمیت پیوند آب با برنامه انعطاف‌پذیری و تغییرات آب و هوایی بود.

نزدیک به 80 درصد از بلایای طبیعی تا کنون در این قرن مربوط به آب است.

شرکت کنندگان همچنین در مورد پیامدهای مالی و چگونگی هدایت سرمایه گذاری با توجه به علاقه فزاینده بخش خصوصی به مسائل مربوط به آب و پایداری بحث کردند. این علاقه تا حدی ناشی از نیاز به دسترسی به منابع از سوی کسب و کار است.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما