ایلان ماسک تسلا را با توجه به تقاضای چشمان وال استریت «مقاوم در برابر رکود» می خواند

ایلان ماسک در حال تماس با تسلا است شرکت

TSLA 1.91٪

«مقاوم در برابر رکود» که احتمال خرید مجدد سهم و ادامه تولید وجود دارد، حتی در صورت رکود اقتصادی احتمالی افزایش می‌یابد.

تسلا سال‌ها از بحرانی به بحران دیگر مراقبت می‌کرد، با اندکی پول نقد. این شرکت در سال 2008 به ورشکستگی نزدیک شد، زمانی که منابع مالی در طول رکود کاهش یافت، و دوباره تقریباً یک دهه بعد به دلیل تلاش برای افزایش تولید خودروی مدل 3 خود.

اکنون، نتایج قوی‌تر از حد انتظار در طول همه‌گیری کووید-19 و سال‌ها سود ثابت سه‌ماهه، به این شرکت قدرتی شبیه به برخی از خودروسازان قدیمی داده است. زک کرکورن، مدیر مالی، روز چهارشنبه به این بافر اشاره کرد، زیرا تسلا متعهد شد رشد تولید ثابتی داشته باشد.

به نظر من این یک فرصت واقعی برای شرکت است تا به تهاجمی‌ترین راه به جلو حرکت کند. کرکهورن گفت، زیرا تسلا سود سه ماهه نزدیک به رکورد نزدیک به 3.3 میلیارد دلار را گزارش کرده است.

به گفته این شرکت، تسلا تا پایان سپتامبر حدود 21 میلیارد دلار به صورت نقدی و سرمایه گذاری کوتاه مدت داشت که در مقایسه با سال قبل از آن حدود 16 میلیارد دلار بود. گروه سازندگان خودروهای لوکس مرسدس بنز سفید

و Bayerische Motoren Werke سفید

طبق گزارش FactSet تا اواسط سال به ترتیب حدود 21 میلیارد و 23 میلیارد دلار سرمایه گذاری نقدی و کوتاه مدت داشته است. هیچ یک از این دو شرکت گزارشی از سود در سه ماهه اخیر ارائه نکرده اند.

بیایید فرض کنیم سال 2023 یک سال رکود بی رحمانه است. حتی در این صورت، ما پول نقد معناداری تولید می کنیم. ماسک، مدیر اجرایی تسلا. این شرکت که به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد، گزارش داد که در سه ماهه سوم 3.3 میلیارد دلار جریان نقدی آزاد ایجاد کرده است که نسبت به 1.3 میلیارد دلار در سال گذشته افزایش یافته است.

تحلیلگران دویچه بانک در یادداشتی خطاب به سرمایه گذاران گفتند تسلا آماده بهره مندی از اعتبارات مالیاتی تولید خودروهای الکتریکی و باتری در ایالات متحده است و موقعیت خوبی دارد تا صرفه جویی در هزینه های عرضه بالقوه را به صورت کاهش قیمت خودرو به مصرف کنندگان منتقل کند. تسلا اخیراً به طور مکرر قیمت‌ها را افزایش داده است زیرا تورم و غوغای زنجیره تامین هزینه‌ها را افزایش داده و خرید خودروها را برای مصرف‌کنندگان سخت‌تر کرده است.

تحلیلگران نوشتند: «در حالی که تسلا از رکود مصون نیست، اما ما معتقدیم که رشد و حاشیه‌های آن می‌تواند بسیار انعطاف‌پذیرتر از بقیه صنعت در شرایط رکود جهانی باشد، با توجه به اهرم‌های مختلفی که در اختیار دارد».

به نظر نمی رسد چنین خوش بینی نگرانی وال استریت را در مورد کاهش احتمالی تقاضا برای خودروهای تسلا برطرف کند. سهام تسلا در روز پنجشنبه پس از کاهش انتظارات رشد کل سال 2022 توسط شرکت، با 6.7 درصد کاهش به 207.28 دلار رسید.

آقای تسلا قصد دارد تحویل خودرو را به طور متوسط ​​50 درصد در سال افزایش دهد، اما انتظار دارد که امسال با تنظیم الگوهای حمل و نقل خودرو از این هدف کوتاهتر باشد. کرخورن گفت.

برای سال‌ها، تحویل‌های تسلا در پایان سه‌ماهه متمرکز بوده است، زیرا این شرکت فشار می‌آورد تا قبل از پایان دوره مالی، حداکثر تعداد خودرو را به دست مشتریان برساند. این شرکت اکنون در تلاش است تا این روند را هموار کند.

«قایق های کافی وجود نداشت. قطار به اندازه کافی نبود. به اندازه کافی حامل خودرو برای حمایت از موج وجود نداشت. ماسک گفت.

تسلا بیش از 908000 خودرو در 9 ماه اول سال تحویل داده است. برای رشد 50 درصدی از سال 2021، باید نزدیک به نیم میلیون وسیله نقلیه را در سه ماه پایانی سال تحویل دهد.

در همین حال، تسلا احتمالاً اولین خرید سهام خود را دنبال خواهد کرد. ماسک روز چهارشنبه گفت، ایده خرید مجدد 5 تا 10 میلیارد دلار سهام در سال آینده را مطرح کرد.

تحلیلگران Jefferies روز چهارشنبه گفتند که چنین حرکتی که توسط برخی سرمایه گذاران درخواست شده است، با توجه به گزینه های دیگر تسلا برای استفاده از سرمایه در اختیارش، سیگنال اشتباهی را ارسال می کند. تسلا در سال 2020 با فروش سهام جدید 10 میلیارد دلار به دست آورد.

این شرکت قصد دارد تا سال 2030 سالانه 20 میلیون وسیله نقلیه تولید کند، موفقیتی که آقای آقای. ماسک گفته است که احتمالاً به ده کارخانه نیاز دارد و به راحتی تسلا را به بزرگترین شرکت خودروسازی جهان از نظر حجم تبدیل خواهد کرد. تسلا در حال حاضر از بالاترین ارزش گذاری در بین خودروسازان برخوردار است.

به ربکا الیوت در [email protected] بنویسید

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما