تامی پل در مقابل. نواک جوکوویچ در نیمه نهایی اوپن استرالیا

ملبورن، استرالیا – پیشرفت‌های تنیس برای تامی پل و دوستان آمریکایی‌اش ادامه دارد.

تیلور فریتز اولین نفر از گروه همتایان خود بود که سال گذشته در مسابقات آزاد BNP Paribas در ایندیان ولز، کالیفرنیا، عنوان Masters 1000 را کسب کرد.

چند ماه بعد، فرانسیس تیافو اولین نفر از گروه آنها شد که به نیمه نهایی گرند اسلم در انفرادی رسید و کارلوس آلکاراز قهرمان نهایی را به پنج ست رساند.

اکنون پل، یک استعداد آرام که در نزدیکی یک آکادمی تنیس کوچک که توسط خانواده‌اش در گرین‌ویل، NC اداره می‌شود، بزرگ شد، پس از اندی رادیک در سال 2009، اولین مرد آمریکایی است که به نیمه‌نهایی انفرادی اوپن استرالیا می‌رسد.

برای پل که روز چهارشنبه بن شلتون تازه وارد آمریکایی را با نتایج 7-6 (6)، 6-3، 5-7، 6-4 در مرحله یک چهارم نهایی شکست داد، همه اینها تصادفی نیست.

پل گفت: «فکر می‌کنم خیلی کاربرد دارد. “شما می بینید که فریتز برنده یک Masters 1000 شده است، و من فکر می کنم همه ما برای او خوشحالیم، اما همه ما می گوییم خوب، او این کار را کرد. میتوانیم انجامش دهیم.’

و سپس “فو به نیمه نهایی یو اس اوپن رفت و شانس هایی در نیمه نهایی داشت، و چه کسی می داند اگر در آن مسابقه پیروز می شد چه اتفاقی می افتاد؟” بنابراین، می‌بینید که این اتفاق می‌افتد، و می‌گویید: «بسیار خوب، این عالی است. من برای او خوشحالم، اما می توانم این کار را انجام دهم.»

پل 25 ساله با تشویق فراوان مربی کهنه کار خود برد استاین که در سپتامبر 2019 کار با او را آغاز کرد، زمانی که پل خارج از 100 نفر برتر بود و اخیراً بودجه و حمایت مربیگری انجمن تنیس ایالات متحده را از دست داده بود، این نکته را دریافت کرد. وی وایلد کارت در مسابقات آزاد آمریکا 2019 را رد کرد.

استاین گفت: «این بر اساس برخی موارد انضباطی بود.

اما استاین تحت تأثیر گشودگی پل به مربیگری و تغییر قرار گرفت – و توانایی او برای مدیریت سرعت در سطح جهانی از ابتدا – و اگرچه برخی از مشکلات و پیام های متنی زیادی وجود داشته است، استاین احساس می کند بازی پل در حال بلوغ است و تعهد او در حال افزایش است.

استاین گفت: «ما از زمانی که او خود را به عنوان یک ضدپنچر معرفی کرد، به مردی تبدیل شد که به دنبال فورهند است و سعی می‌کند با فورهند دادگاه را دیکته کند و بر آن مسلط شود، که تغییر بزرگی بود زیرا بک هند تامی همیشه محکم‌تر بوده است. طرف بازی او.»

استاین قبلاً به یک جوان آمریکایی کمک کرده است که در زیر سلطه موفق شود.

او در سال‌های 1992 و 1993 بخشی از تیم مربیگری جیم کوریر بود، زمانی که کویر عناوین انفرادی اوپن استرالیا را پشت سر هم به دست آورد و همراه با استاین برای جشن گرفتن در رودخانه یارا پرید.

پل در مورد استاین گفت: «او کارهای زیادی برای بازی من انجام داده است. “در چهار سال گذشته، او واقعاً من را در سطوح بسیار زیادی ارتقا داد. من واقعاً قدردان هستم و امیدوارم بتوانیم ادامه دهیم. من می خواهم او را وادار کنم که در یارا بپرد اگر ما این بازی را ببریم. من نمی روم، اما او را مجبور می کنم این کار را انجام دهد.”

این شنا، شاید عاقلانه‌ترین ایده با توجه به سطح آلودگی یارا نباشد، همچنان راهگشاست.

حریف پل در اولین نیمه نهایی گرند اسلم در روز جمعه کسی نخواهد بود جز نواک جوکوویچ که رکورد 9 عنوان قهرمانی انفرادی مردان را در مسابقات آزاد استرالیا به دست آورده است و با حذف یک جریمه، روند پیروزی خود در ملبورن پارک را به 26 مسابقه در چهارشنبه شب افزایش داد. بازیکن، شماره 5 نفره آندری روبلف، 6-1، 6-2، 6-4.

جوکوویچ گفت: «نمی‌توانم از تنیس‌ام خوشحال باشم.

پل با جوکوویچ تمرین کرده است اما هرگز در تور با او روبرو نشد. حتی با وجود اینکه جوکوویچ و روبلف در جریان کنفرانس خبری پس از پیروزی پل هنوز در دادگاه حضور داشتند، پل گفت که او چالش نهایی ملبورن را می خواهد.

پل گفت: “اگر روبلوف باشد، احتمالا شانس بیشتری برای برنده شدن دارم، اما بازی با نواک در اینجا در استرالیا عالی خواهد بود.”

او نسبت به زمانی که شروع کرد حمایت بیشتری دارد. مادرش جیل مک میلان، بازیکن سابق کالج در دانشگاه کارولینای شرقی که اولین مربی او بود، صبح چهارشنبه پس از پرواز از نیوآرک به لس آنجلس به ملبورن در کلاس اقتصادی در اسکراب های خود، وارد ملبورن شد. او شنوایی شناس است و بعد از اینکه پل روبرتو باتیستا آگوت را در راند چهارم شکست داد، فقط یک کیف دستی داشت.

یک بار که در راه بودم به تامی پیام دادم و به او گفتم، مادرت امروز واقعاً کار دیوانه‌واری انجام داد. مک میلان گفت: من فقط از سر کار با هواپیما پریدم. “و او مانند “غیر واقعی!”

بیست و چهار ساعت و نه چندان خواب بعد، او در جعبه بازیکنان نشسته بود.

او گفت: “اوه خدای من، من آنقدر آدرنالین داشتم که آن را حس نکردم.” اما بن کار را برای او سخت کرد.

شلتون، یک چپ دست 20 ساله از Gainesville، فلوریدا. با بازی در اولین اوپن استرالیا، تنها در چهارمین مسابقه در سطح تور خود به تاثیرگذاری ادامه داد، با ضربه زدن به آس یا سرویس های دوم تهاجمی در نقاط بریک و جنگیدن برای اجبار در ست چهارم، حتی اگر در بیشتر زمان مسابقه تلاش کرد تا سرویس پل را برگرداند.

پل پس از اینکه دو بار با شلتون دست داد و او را کنار تور در آغوش گرفت، گفت: “فکر می کنم همه باید برای آن بچه واقعا هیجان زده باشند.”

رفاقت واقعی در میان این نسل در حال رشد آمریکایی ها وجود دارد، و پل اکنون تضمین می کند که روز دوشنبه به فریتز و تیافو در جمع 20 نفر برتر بپیوندد.

او قبلاً حریفانی را شکست داده است: رافائل نادال و شماره جهانی را شکست داده است. 1 کارلوس آلکاراز در سال 2022. او یک تهدید تماماً سطحی است که با بازی روی خاک رس سبز در کلوپ خانواده اش در کارولینای شمالی بزرگ شد و در سال 2015 با شکست دادن فریتز در فینال، عنوان قهرمانی پسران اوپن فرانسه را روی خاک رس قرمز به دست آورد. او سال گذشته در ویمبلدون روی چمن به دور چهارم رسید.

اکنون او عمیق‌ترین گرند اسلم خود را در یک زمین سخت انجام داده است. رودخانه یارا، که هنوز از کنار پارک ملبورن می گذرد، منتظر است که آیا پل بتواند شانس ها (و جوکوویچ) را شکست دهد و اولین نفر از گروه همتایان خود باشد که یک عنوان بزرگ را کسب می کند.

استاین با پوزخند گفت: “در واقع، من فکر می کنم اگر برنده شود او خواهد بود که شنا می کند.”

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما