(تصاوير) تصادفاً نادر در هيات وحش; بورکن آسسال-هوار دو مار شیکار کرد!

در اتفاقی نادر در حیات وحش، یک گورکن دو مار را شکار می کند در حالی که یک شکارچی دیگر و یک شغال منتظر هستند تا تکه ای از طعمه را بگیرند. این رویداد در پارک آن سوی مرز در کلگری، آفریقای جنوبی رخ داد.

بر اساس این گزارش، همزیستی بین این سه نوع را می توان به عنوان همزیستی طبقه بندی کرد. این زمانی است که یک یا هر دو طرف از دیگری سود می برند. گورکن ها شکارچیان خارق العاده ای هستند و به ندرت از دست زدن به هیچ حیوانی حتی مارهای سمی خودداری می کنند!

بررسی ها نشان می دهد که آنها بیشتر از جوندگان تغذیه می کنند و اغلب لانه موش ها، موش های صحرایی و غیره را حفر می کنند. شغال ها گورکن های سیاه و سفید را در اطراف گورکان ساقه می زنند و منتظر فرصتی هستند تا هر چیزی را که از توجه گورکن دور می شود بدزدند.

پروفسور 75 ساله بازنشسته پیت شالکویک و همسرش لین هردن شانس دیدن این تصادف را داشتند. آقای پیت در این باره توضیح داد:

بعد از اینکه لاستیک پنچر شد و مجبور شدیم برای سوخت به کمپ برگردیم، با خود گفتیم که دیگر برای تماشا دیر شده است. گورکانی را دیدیم که در کنار جاده عسل می خورد و بو می کشید و اطراف را می کند. دو شاهین و دو شغال در آن نزدیکی بودند. ما تنها بودیم، چون ماشین های دیگر خیلی روشن تر بودند.

به لین گفتم که با دوربین دوچشمی‌اش آماده باشد، چون می‌دانستم که اگر حفر کند، موش‌ها را بیرون می‌کشد و شغال‌ها یا شاهین‌ها نزدیک می‌شوند. در کمال تعجب، گورکین یک مار را در حالی که در حال پیچش بود بیرون آورد. ممکن است مار کبری یا خالدار باشد. پشت بوته ای پنهان شد تا از غذایش لذت ببرد. ما هیجان زده بودیم چون می دانستیم این صحنه بسیار خاص و کمیاب است.

برگشت و دوباره شروع به کندن کرد و وای … مار دیگری را بیرون کشید! لین از مارها می ترسد، اما به عکس گرفتن ادامه داد. در حالی که شاهین ها و شغال ها او را تماشا می کردند، دیدیم که گورکن درست جلوی ما در حال خوردن مار است. بعد خیلی ناراحت شد و دراز کشید. او دوباره سعی کرد حفاری کند، اما در نهایت بیهوش شد – ما فکر می کنیم این امکان وجود دارد که مار او را گاز گرفته باشد.

ماشین های دیگر رسیدند و آنچه را دیدیم به اشتراک گذاشتیم. یک نفر در مورد غوطه ور شدن درخت در لدریل به ما گفت، بنابراین ما به آنجا رفتیم. بعد از سه ساعت که برگشتیم، گورکن هنوز آنجا بود، سرش را در چاله انداخت و دوباره داشت کنده می شد!

وقتی مشاهدات خود را با یک کمپینگ باتجربه در کمپ در میان گذاشتیم، او به ما گفت که هرگز چیزی شبیه آنچه ما دیده بودیم را تجربه نکرده است. لین همچنین گفت که این یک تجربه یک بار در زندگی است، که او پاسخ داد: “نه، یک بار در دو زندگی!”

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم