رشد سهام در میان ازدحام درآمدها، امید به سیاست آسان‌تر فدرال رزرو

شاخص‌های سهام ایالات متحده روز سه‌شنبه افزایش یافتند و به رشد بازار ادامه دادند که میانگین صنعتی داوجونز را به بالاترین سطح شش هفته اخیر رساند.

S&P 500 روز سه شنبه با 61.77 واحد یا 1.6 درصد افزایش به 3859.11 واحد رسید، در حالی که Nasdaq Composite با 246.50 واحد یا 2.3 درصد افزایش به 11199.12 واحد رسید. شاخص داو صنعتی با تراشه آبی 337.12 واحد یا 1.1 درصد رشد کرد و به 31836.74 رسید.

سرمایه‌گذاران از درآمد شرکت‌های بزرگ مالی استقبال کردند و در روزهای اخیر پس از ماه‌ها افت به دلیل ترس از افزایش نرخ‌های بهره و افزایش شدید تورم، سهام را بالا بردند.

آرت هوگان، استراتژیست ارشد بازار در B. Riley Financial Inc، گفت: “ما شاهد گزارش‌های درآمدی بهتر از حد انتظار هستیم و بازدهی خزانه‌داری در حال کاهش است – هر دو برای بازار سهام مثبت هستند.”

بازار عرضه اولیه سهام با بدترین سال خود در دو دهه اخیر روبرو است و برخی از شرکت ها را مجبور می کند که ارزش گذاری های خود را نزدیک به 80 درصد کاهش دهند و به دنبال تأمین مالی در بازارهای خصوصی باشند. WSJ توضیح می‌دهد که چرا بازار عرضه‌های عمومی منجمد شده است و چه چیزی برای یخ زدایی لازم است. تصویر تصویر: رایان ترفس

داده های منتشر شده در صبح روز سه شنبه نشان داد که رشد قیمت مسکن به شدت کاهش یافته و بازده اوراق قرضه را کاهش داده است.

بر اساس گزارش Tradeweb، با افزایش قیمت اوراق قرضه، بازدهی اسکناس 10 ساله خزانه داری آمریکا از 4.231 درصد در روز دوشنبه به 4.109 درصد کاهش یافت. بازدهی روز دوشنبه بالاترین سطح بسته شدن خود از سال 2008 بود. بازدهی دو ساله، که نزدیک به انتظارات سیاست بانک مرکزی است، از 4.498 درصد به 4.477 درصد کاهش یافت و بلافاصله پس از چاپ مسکن، حرکت بزرگتری را دنبال کرد.

کاهش بازدهی بلندمدت بخش‌هایی از بازار سهام را که بیشترین حساسیت را نسبت به نرخ‌های بهره دارند، سوق داد. سهام شرکت‌های آب و برق و املاک – که سود سهام بالایی ارائه می‌کنند و گاهی با بازده اوراق قرضه رقابت می‌کنند – از اوایل بعدازظهر سه‌شنبه به ترتیب 2% و 3.9% افزایش یافتند.

بر اساس داده های بازار داو جونز، این بزرگترین افزایش یک روزه برای بخش املاک و مستغلات S&P 500 در بیش از دو سال گذشته است.

آقای می‌افزاید: «این یک تجمع کاملاً گسترده است، اما به وضوح رهبری در بخش‌های حساس به نرخ است. هوگان.

بخش‌های رشد بازار نیز شاهد افزایش‌هایی بودند، زیرا زمانی که نرخ‌های بهره پایین‌تر است، سرمایه‌گذاران ارزش بیشتری برای درآمدهای آتی آن شرکت‌ها قائل می‌شوند. سهام اختیاری فناوری و مصرف کننده به ترتیب 1.9% و 2.3% افزایش یافت. تقریباً تمام بخش‌های S&P 500 11 در سبز بودند و سهام شرکت‌های انرژی صرفه‌جویی می‌شد.

نرخ‌های بالاتر وام مسکن تقاضای مسکن را کاهش داد و تورم داغ قیمت مسکن را کاهش داد که شاخص‌های تورم اصلی را تقویت کرد.

سهام پس از انتشار داده ها افزایش یافت زیرا برخی از سرمایه گذاران کاهش تقاضا را نشانه ای می دانستند که انقباض پولی فدرال رزرو در حال مهار تورم است.

امیدها و شرط‌بندی‌ها در حال ایجاد این است که فدرال رزرو به نقطه‌ای نزدیک می‌شود که در آن بانک مرکزی با کاهش سرعت افزایش نرخ بهره احساس راحتی می‌کند.

انتظار می رود مقامات فدرال رزرو هفته آینده نرخ های بهره را 0.75 درصد دیگر افزایش دهند، اما انتظار می رود که در مورد افزایش کمتر در پایان سال نیز بحث کنند و به سرمایه گذاران امیدوار کنند که بدترین اتفاق ممکن است پشت سر آنها باشد.

کوئینسی کراسبی، استراتژیست ارشد جهانی در LPL Financial گفت: کند شدن سرعت افزایش نرخ لزوماً نشان دهنده تغییر به سمت سیاست پولی آسان نیست.

خانم خانم گفت: «برای بازار بسیار خطرناک است که افزایش 0.50 واحدی نرخ در نشست دسامبر فدرال رزرو را یک «محور» فرض کند. کراسبی، با اشاره به سرعت فدرال رزرو در افزایش نرخ ها و “اثر تاخیری افزایش نرخ که هنوز در اقتصاد احساس نشده است.”

سرمایه گذاران نتایج ناامیدکننده آلفابت مادر گوگل و مایکروسافت را مورد بررسی قرار دادند که هر دو پس از بسته شدن بازار، درآمد خود را گزارش کردند. آلفابت درآمد خالص 13.9 میلیارد دلاری را به ثبت رساند که نسبت به سال قبل 26.5 درصد کاهش داشته و با برآوردهای 16.6 میلیارد دلاری فاصله دارد. مایکروسافت‘s

سود نسبت به سال قبل 14 درصد کاهش یافت و به 17.6 میلیارد دلار رسید و رشد فروش آن کاهش یافت و سهام شرکت مادر گوگل پس از ساعت کاری سقوط کرد.

نتایج ضعیف غول‌های فناوری برای بقیه هفته لحن بدی ایجاد می‌کند و اپل، مالک فیس‌بوک متا پلتفرم‌ها و Amazon.com در روزهای آینده گزارش خواهند داد.

قبل از پایان، خانم کراسبی گفت که گزارش‌های درآمدی این هفته از شرکت‌های فناوری مگاکاپ می‌تواند یک فشارسنج برای سلامت شرکت‌های ایالات متحده، به‌ویژه با راهنمایی‌هایی که در آینده ارائه می‌کنند، ارائه دهد. نرخ‌های بهره بالاتر که ثابت شد برای درآمدهای بانکی یک امتیاز است، ممکن است تأثیر معکوس بر شرکت‌های فناوری حساس به نرخ داشته باشد.

مایک ادواردز، معاون مدیر سرمایه‌گذاری در مشاوران چند استراتژی ویس، می‌گوید: «ممکن است در هفته‌های اخیر هم تورم و هم ترس از اوج گرفتن فدرال رزرو را دیده باشیم. اگر تغییر رژیم یک چهارپایه سه پا باشد، مؤلفه بعدی که برای تغییر اقبال در بازار مورد نیاز است، درآمد شرکت است.

آقای. ادواردز گفت که او شدیداً روی این موضوع متمرکز است که آیا درآمدها قوی باقی می مانند یا خیر و حاشیه ها و راهنمایی های شرکتی چقدر انعطاف پذیر خواهند بود، به ویژه با توجه به عدم اطمینان در مورد تأثیر منفی دلار قوی بر سودهای به دست آمده در خارج و عقب ماندگی های اقتصادی مرتبط با نرخ های بهره بالاتر.

معامله گران هفته گذشته در کف بورس نیویورک کار کردند.


عکس:

مایکل ام سانتیاگو/گتی ایماژ

جنرال موتورز نگاه مثبتی به بخش صنعتی اقتصاد ارائه کرد. پس از گزارش درآمدهای پیش‌بینی‌شده، سهام این خودروساز 1.29 دلار یا 3.6 درصد افزایش یافت و به 37.01 دلار رسید.

شاخص های سهام چینی فهرست شده در ایالات متحده در حال بازیابی برخی از زیان های رکورد روز دوشنبه پس از تغییر سیاسی رئیس جمهور شی جین پینگ برای آغاز سومین دوره ریاست جمهوری او هستند. شاخص Nasdaq Golden Dragon China در معاملات روز سه شنبه پس از افت 14 درصدی در روز دوشنبه، 4.6 درصد افزایش یافت.

در بازارهای کالایی، نفت خام برنت، معیار بین‌المللی نفت، با 0.3 درصد افزایش به 93.52 دلار در هر بشکه رسید.

در جاهای دیگر، Nikkei 225 ژاپن عملکرد بهتری در آسیا داشت و 1% افزایش داشت. در اروپا، Stoxx Europe 600 1.4 درصد افزایش یافت.

به ویل هورنر در [email protected] و اریک والرشتاین در [email protected] بنویسید

اصلاحات و تقویت
3M در روز سه شنبه فروش کمتری را گزارش کرد. نسخه قبلی این مقاله به اشتباه گفته بود که شرکت سود کمتری را گزارش کرده است. (تصحیح در 25 اکتبر)

ما می خواهیم از تو بشنویم