روسیه ژنرال جدیدی را برای فرماندهی نیروها در جنگ اوکراین منصوب کرد اخبار جهان

مسکو: سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز شنبه ژنرال ارتش را منصوب کرد. سرگئی سوروویکین برای فرماندهی گروه مشترک نیروهای درگیر در جنگ اوکراین. ژنرال ایگور کوناشکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه به خبرنگاران گفت: ژنرال ارتش سرگئی سوروویکین بر اساس تصمیم وزیر دفاع روسیه به فرماندهی گروه مشترک نیروهای در منطقه عملیات ویژه نظامی در اوکراین منصوب شد. به گزارش تاس، او پیش از این به عنوان فرمانده منطقه نظامی شرق روسیه و رهبری نیروهای روسیه در سوریه خدمت می کرد. قابل ذکر است، روسیه اخیراً چهار منطقه اوکراین – دونتسک، لوهانسک، زاپوریژژیا و خرسون را ضمیمه کرد. به نظر می رسد که جنگ بین روسیه و اوکراین وارد مرحله جدیدی می شود پس از اینکه کیف ضربه بزرگی به سیطره مسکو وارد کرد پس از بازپس گیری 2400 کیلومتر مربع از قلمرو منطقه خرسون در جنوب این کشور «از آغاز جنگ کامل» سی ان ان گزارش داد که یک مقام ارشد اوکراینی روز جمعه گفت.

کیریلو تیموشنکو، معاون دفتر رئیس جمهور گفت که شش شهرک در منطقه خرسون و همچنین 61 شهرک در منطقه بریسلاو آزاد شده است. تیموشنکو گفت که تخلیه غیرنظامیان در بحبوحه تخریب گسترده زیرساخت های حیاتی در شهرهایی مانند آرخانهلسکه، ویسوکوپیلیا و اوسوکوریوکا ادامه یافت که همگی شاهد هفته ها درگیری شدید و آتش غیرمستقیم بودند. وی افزود مین زدایی در حال انجام است.

همچنین بخوانید: آیا کسی به من گفته است که خرید نفت روسیه را متوقف کنم؟ پاسخ این است..’: هاردیپ سینگ پوری

نیروهای اوکراینی از زمان آغاز حمله در پایان ماه گذشته در خرسون پیشرفت ثابتی داشته‌اند و موفقیت‌های آنها باعث انتقاد نادری از تلاش‌های جنگی مسکو در میان شخصیت‌های طرفدار روسیه شده است.

همچنین بخوانید: موشک های روسیه به شهر اوکراین در نزدیکی نیروگاه هسته ای اصابت کرد

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در سخنرانی عصر روز سه‌شنبه خود از ضدحمله نیروهایش تمجید کرد. زلنسکی در سخنرانی عصر خود گفت: «ارتش اوکراین در حال انجام یک پیشروی نسبتاً سریع و قدرتمند در جنوب کشور ما در جریان عملیات دفاعی است.» رزمندگان ما متوقف نمی‌شوند. قبل از اینکه ما اشغالگر را از تمام سرزمین خود بیرون کنیم.»

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما