سازمان جهانی بهداشت: به پایان ویروس کرونا نزدیک شده ایم

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا به کمترین میزان خود از مارس 2020 رسیده است و این خبر خوبی برای پایان نزدیک به ویروس کرونا است.

با این حال، به عنوان یک هشدار «פדרוס אדהנום גבריסוס» مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، آفریقا همچنان در تلاش برای مهار ویروس کرونا است و به حمایت سایر کشورها نیاز دارد. متاسفانه این کشور به پایان اپیدمی ویروس کرونا نزدیک نشده است و یکی از دلایل آن دسترسی نابرابر به امکانات و مراقبت های پزشکی و همچنین واکسن ها است. از آنجایی که ویروس کرونا مسری است، شکست آفریقا در مهار آن بر موفقیت سایر کشورها در این زمینه تأثیر می گذارد.

با این حال، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در کل جهان در هفته گذشته ۲۲ درصد کاهش یافته و به ۱۱ هزار نفر رسیده است. در همین مدت 3.1 میلیون مورد ابتلا جدید به ثبت رسیده که نسبت به آمار قبلی کاهش داشته است 28 درصد دردسر می دهد این نشان می دهد که تعداد فوتی های هفتگی به کمترین میزان خود از اسفند 1398 رسیده است.

ارقام هفته قبل حوالی پایان اسفند 1398 را نشان می دهد 37 هزار و 515 فوت نیز ثبت شده است در حالی که این تعداد یک هفته پیش تنها 11313 نفر بود. در شهریور ماه نیز میزان مرگ و میر یکسان است 2812 نفر در تمام دنیا بوده است.

با توجه به دانشگاهجان هاپکینز” تا به حال 6.5 میلیون مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان ثبت شده است که از این تعداد 1.05 میلیون نفر مربوط به ایالات متحده است. بیشتر از 12 میلیون دوز واکسن کرونا نیز در سراسر جهان توزیع می شود. متاسفانه این توزیع بسیار ناعادلانه و تنها است 2 درصد کشورهای آفریقایی از آن سود برده اند.

در این راستا، حداقل واکسیناسیون بر اساس هدف سازمان بهداشت جهانی است 40 درصد از جمعیت هر کشور تا پایان سال 2022 مشخص شده است. زیرا در حالی که کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در آمریکا، اروپا، آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه گزارش شده است، آفریقا شاهد افزایش بوده است. 10 درصد merg в мир коронова ورد.

این نشان می دهد که هر چه توزیع واکسن نابرابرتر باشد، غلبه بر ویروس کرونا در جهان دشوارتر می شود، نابسامانی های اجتماعی و اقتصادی افزایش می یابد و احتمال ظهور گونه های جدید افزایش می یابد. ظهور فن‌آوری‌های جدید برای مبارزه با ویروس نباید تنها به برخی کشورها محدود شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم