طبق حکم قاضی تگزاس، الکس جونز باید 45.2 میلیون دلار غرامت کامل بپردازد


لندن
کسب و کار CNN

الکس جونز تلاش خود را برای کم کردن جایزه غرامت 50 میلیون دلاری که توسط هیئت منصفه در اوایل سال جاری به دلیل ادعاهای نادرست مجری Infowars در مورد قتل عام مدرسه ابتدایی سندی هوک صادر شده بود، باخت.

مایا گورا گمبل، قاضی تگزاس روز سه شنبه حکم داد که جونز باید 45.2 میلیون دلار غرامت تنبیهی را که هیئت منصفه به والدین سندی هوک، نیل هسلین و اسکارلت لوئیس در ماه آگوست اعطا کرده بود، پرداخت کند، علیرغم محدودیت ایالتی که این مبلغ را محدود می کرد. هیئت منصفه همچنین حکم داد که جونز باید 4.1 میلیون دلار غرامت بپردازد.

این حکم به فهرست فزاینده‌ای از احکام و محاکمه‌ها اضافه می‌کند که هزینه‌های جونز را افزایش می‌دهد، کسی که در یک پرونده جداگانه در کانکتیکات که توسط هشت خانواده قربانیان سندی هوک و یک پاسخ دهنده اولیه 1.4 میلیارد دلار بدهکار است.

جونز پس از تیراندازی دسته جمعی در سال 2012 که در آن 26 نفر از جمله 20 کودک کشته شدند، بی اساس تکرار کرد که این حادثه صحنه سازی شده بود و خانواده ها و اولین پاسخ دهندگان “بازیگران بحران” بودند.

قانون تگزاس در مورد هدایت خسارات تنبیهی به شاکیان این امکان را می دهد که تا دو برابر مبلغی که به عنوان خسارات جبرانی اقتصادی اعطا شده است، به علاوه تا سقف 750000 دلار وصول کنند. به اعضای هیئت منصفه در مورد این سقف گفته نمی شود و قضات اغلب احکام تند را کاهش می دهند.

اما قاضی گمبل حکم داد که او برای کل مبلغ قضاوت خواهد کرد.

قاضی گمبل گفت: “برای من شکی نیست که این یک نمونه نادر است، امیدوارم این یک نمونه نادر باقی بماند، جایی که یک متهم عمداً به گونه ای غیرعادی آسیب روحی وارد کرده است که قربانیان هیچ راه دیگری نداشته اند.”

او افزود که این مبلغ باید به اندازه کافی زیاد باشد، بنابراین “قابل دسترس نیست” که عمداً دوباره این نوع آسیب عاطفی وارد شود.

وکیل جونز گفت که بنیانگذار Infowars به ​​تصمیم روز سه شنبه اعتراض خواهد کرد. رویترز گزارش داد.

قاضی گمبل همچنین تاریخ محاکمه 23 مارس 2023 را برای شکایت دیگری برای افترا علیه جونز توسط پدر نوآ پوسنر 6 ساله که در تیراندازی سندی هوک کشته شد، تعیین کرد.

مشخص نیست که خانواده ها چقدر از جونز که گفته است پول کمی برای پرداخت خسارت دارد، دریافت خواهند کرد. شرکت جونز Free Speech Systems که Infowars را اداره می‌کند، در ماه جولای درخواست حمایت از ورشکستگی را ارائه کرد.

در اوایل این هفته، ایلان ماسک گفت که با وجود اجازه دادن به سایر افراد ممنوعه از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، حساب توییتر جونز را بازیابی نخواهد کرد. ماسک، که اولین پسرش را در 10 هفتگی از دست داد، گفت که برای کسی که از مرگ کودکان برای کسب سود، سیاست یا شهرت استفاده کند، “ترحمی ندارد”.

– الیور دارسی و برایان فانگ گزارش دادند.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما