قیمت و سهم بنزین تغییر نمی کند

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: بحث قیمت بنزین مطرح نیست و برنامه ای برای تغییر سهم بنزین و قیمت آن وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، جلیل سالاری امروز در حاشیه مراسم رونمایی از اجرای پنج زیرساخت ملی ایجاد شده در نشست خبرنگاران در پاسخ به این سوال اسنا مبنی بر اینکه آیا قرار است تا سهم بنزین کاهش یابد. 30 لیتر، گفت: چنین موضوعی وجود ندارد، توافق biftd وجود دارد. بر اساس کامنت 14 اعتبار این موضوع پیش بینی شده و در پایان هر ماه کارت ها شارژ می شود.

وی با تاکید بر اینکه روال سوخت گیری مانند گذشته انجام می شود و موارد مطرح شده در مورد تغییر قیمت مورد تایید نیست، گفت: زمانی که سامانه هوشمند در سال 1386 اجرا شد، مبتنی بر سهمیه بندی بود و این موضوع در سال 1385 متفاوت بود. همچنین توافق شد که کارت به صورت موازی برای همه مکان ها تولید شود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش نفت با بیان اینکه سهم 1500 تومانی قابل ذخیره است و قابلیت ماندگاری در کارت ها را دارد، تاکید کرد: سهم دوم نیز در کارت ها وجود دارد. علاوه بر این می توان از اسلات کارت نیز استفاده کرد و به دلیل عدم تفاوت سطح قیمت، تراکنش ها عمدتاً از محل کارت انجام می شود.

وی دلیل تفاوت قیمت بنزین با کشورهای همسایه را عمدتا بحث مهاجرت دانست و خاطرنشان کرد: تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و یا تغییر سهم وجود ندارد.

تجهیز 18 مکان سیار برای اربعین

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای سوخت رسانی خودروها در مرزهای عراق تصریح کرد: 18 جایگاه سیار برای سوخت رسانی ناوگان گازوئیلی، خودروهای شخصی، اتوبوس های تک اتوبوس و اتوبوس های بین شهری پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه تامین سوخت در انبارها و ناوگان حمل و نقل به گونه ای انجام شد که مانع تردد نشود، یادآور شد: پیش بینی های لازم برای این موضوع به طور کامل در نظر گرفته شده است. تا جایی که می توانیم در این زمینه بگوییم مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: امکانات و امکانات لازم در این زمینه فراهم شده و دولت نیز تمهیداتی را در نظر گرفته است تا از ناوگان برای جابه جایی زائرین نیز استفاده شود. به طور کلی پنج تا هفت هزار لیتر مازاد برای خودروهای دیزلی و ناوگان حمل و نقل دیده شده که در هر مرحله 400 لیتر سوخت مصرف می کنند.

ایجاد سامانه ای برای استفاده از تمامی ظرفیت های صنعت CNG

وی با اشاره به برنامه ها و اقدامات انجام شده برای توسعه صنعت CNG گفت: ابتدا آنچه در قانون آمده تبدیل خودروهای عمومی و وانت بود. در حوزه ناوگان تاکسیرانی فرسوده نیز به دنبال مجوز هستیم تا بتوانیم در این زمینه نیز اقدام کنیم. تاکنون 213 هزار خودرو برای تسهیل در اجرای این سامانه تبدیل شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به افزایش کارمزد جایگاه‌های CNG اضافه کرد: باید دید بخشی که در اختیار شرکت‌های دیگر است نیز فعال شود تا از تمام ظرفیت‌های CNG و CNG استفاده شود. بتوانیم 20 درصدی که در قانون پیش بینی شده را اجرا کنیم.

و با بیان اینکه این صنعت مغفول مانده است، گفت: ظرفیت 28 تا 30 میلیون لیتر معادل بنزین ایجاد شده است اما این ظرفیت باید در همه جا وجود داشته باشد. برخی از جایگاه هایی که در اختیار متولیان قرار دارند، طبق اطلاعیه های صادره از سوی شرکت ملی باید به گونه ای ساماندهی شوند که تمامی این جایگاه ها به سرعت فعال شوند و بتوانیم به سطح 30 تا 34 میلیون لیتر برسیم. بنزین در روز

سالاری ادامه داد: یک قسمت مربوط به تبدیل کارخانه و قسمت دیگر مربوط به تبدیل کارگاه است. پس باید از روش های جایگزین استفاده کرد و بحث مدیریت مصرف را در نظر گرفت.

وی درباره جایگزینی خودروهای فرسوده گفت: در دهه 80 در کامنت 11 این موضوع عنوان شد تا خودروهای فرسوده از لیست خارج شوند. در حوزه واردات هم همینطور است و الان هم این بحث مطرح است و در حوزه ناوگان هم به دنبال نسل جدید هستیم.

وی افزود: در حوزه حمل و نقل و حمل و نقل نیز وزارت حمل و نقل در نظر دارد طرح جایگزینی را به تدریج اجرا کند تا این مشکل بتواند مشکلات زیست محیطی را حل کند. در عین حال باید به سمت کاهش مصرف سوخت در حوزه خودروسازی نیز حرکت کنیم. همان طور که خودروها بر اساس استانداردهای زیست محیطی توزیع می شوند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پالایش نفت ایران نیز در مراسم رونمایی از اجرای پنج طرح زیربنایی ملی گفت: با صدور مجوز ساخت جایگاه‌های سوخت، امضاهای طلایی ساخت جایگاه‌های سوخت خواهد بود. از درب مجوزهای ملی حذف شده است.»

وی با بیان اینکه طبق قانون یک میلیون و 464 هزار خودروی عمومی باید تبدیل می شد که تنها حدود 40 هزار خودرو تبدیل شده است، گفت: در سایر بخش ها نیز مشکلاتی وجود داشت و تصمیم گرفتیم مکاتبات را کنار بگذاریم و بنشینیم. سازمان ها در خارج برگزار شوند.

سالاری با بیان اینکه به تدریج بین سازمان ها تفاهم ایجاد شد تا این پنج روش اجرایی شود، تصریح کرد: هنوز چند موضوع دیگر باقی مانده است و به دنبال نتیجه سریعتر هستیم.

سالاری با بیان اینکه این شرکت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی را توسعه داده است، گفت: می توانیم در حوزه های بین المللی مانند سوآپ سرمایه گذاری و مشارکت داشته باشیم.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما