ماتلی، نخست وزیر باربادوس، خواستار بازنگری در سیستم مالی جهانی ناعادلانه و منسوخ شده است

خانم در طی سخنرانی خود موتلی به طور گسترده در مورد نیاز به اصلاح ساختار مالی جهانی در حال پیری صحبت کرد تا واقعیت های امروزی را بهتر منعکس کند، به عنوان مثال تسهیل دسترسی به سرمایه برای کشورهای آسیب دیده از آب و هوا.

او گفت در واقع، توافق برتون وودز که منجر به ایجاد بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول (IMF) شد، «دیگر در قرن بیست و یکم به هدفی که در قرن بیستم انجام دادند، عمل نمی‌کند».

او خواستار یک قرارداد جهانی شد که بر اساس آن تأمین مالی برای توسعه نمی تواند کوتاه مدت باشد، بلکه باید حداقل یک وام 30 ساله باشد.

او با مثالی گفت: «جهان این را زمانی تشخیص داد که به بریتانیا اجازه داد در تأمین مالی مجدد اوراق قرضه جنگ جهانی اول که تنها هشت سال پیش، ۱۰۰ سال پس از شروع جنگ جهانی اول پرداخت شده بود، مشارکت کند».

او همچنین استدلال کرد که آلمان مجاز است که پرداخت بدهی خود را معادل 5 درصد از صادرات خود محدود کند، با این فرض که تجربه “فاجعه آمیز” یک جنگ به آنها اجازه نمی دهد که بازسازی را در حین بازپرداخت بدهی های ناشی از جنگ تامین کنند.

ما تفاوتی نداریم، ما برای کووید-19، برای آب و هوا و اکنون برای مبارزه با این لحظه دشوار تورم و [supply crisis]. چرا [must the] کشورهای در حال توسعه طی 7 تا 10 سال زمانی که دیگران از مزایای مدت طولانی تری برای بازپرداخت آنها برخوردار بودند، پول پیدا می کنند [loans]او از مجمع عمومی پرسید؟

ضرر و زیان

خانم. موتلی همچنین به موضوع خسارات و خسارات اشاره کرد و از دانمارک به دلیل تبدیل شدن به اولین دولت مرکزی در یک کشور توسعه یافته که صندوقی را برای این منظور پیشنهاد کرد که در عمل به طور مستقیم به کشورهای در خط مقدم بحران آب و هوا کمک کند، ستایش کرد.

“هر تلاشی برای انکار اینکه بحران آب و هوایی منشأ انسان‌ساز دارد، تلاشی است برای فریب دادن خود و اعتراف به اینکه می‌خواهیم در تداوم مرگ و از دست دادن آسیب‌هایی که به مردم قربانی آن وارد می‌شود، همدست باشیم.” او گفت.

نخست وزیر از کشورها خواست که مسئولیت خود را بپذیرند زیرا در غیر این صورت، جهان شاهد تغییری نخواهد بود.

او گفت: “اگر بخواهیم در نجات جهان خود پیشرفت جدی داشته باشیم، تعهدات ناشی از ضرر و زیان کاملاً حیاتی است… اعتمادی که برای سوق دادن ما به مبارزه با علل بزرگ زمان خود مورد نیاز است، با زیر پا گذاشتن وعده ها به دست نمی آید.” گفت.

وی همچنین تاکید کرد که در حالی که کشورهای کوچکی مانند باربادوس تعهدات خالص صفر را انجام داده اند، وضعیت فعلی امور جهانی از جمله طوفان های اقیانوس اطلس، جنگ در اوکراین و عدم تامین مالی به آنها اجازه نمی دهد در حال حاضر دسترسی به منابع گاز طبیعی خود را متوقف کنند. .

اصلاحات و عدالت سازمان ملل

رهبر باربادوس همچنین به سخنان رئیس جمهور ایالات متحده در اوایل این هفته اشاره کرد و از اصلاح شورای امنیت حمایت کرد.

“ما برای آن یک پژواک صدا می کنیم، اما فراتر می رویم. ما بر این باوریم که شورای امنیت که قدرت وتو را در دستان معدودی حفظ کند، همچنان ما را به جنگی که امسال شاهد بودیم سوق خواهد داد و بنابراین اصلاحات نمی تواند به سادگی در ترکیب آن باشد، بلکه [must include] حذف این حق وتو،” او گفت.

خانم. موتلی همچنین خواستار اصلاح گروه‌های G20 و G7 شد و استدلال کرد که باربادوس «نمی‌تواند» این «کمیته‌های غیررسمی حکمرانی» را بپذیرد، در حالی که آنها نمایندگی آفریقایی‌تبار ندارند و 1.5 میلیارد نفر در جهان را حذف می‌کنند.

وی تاکید کرد: چگونه می توان انتظار داشت که انصاف و شفافیت در تصمیم گیری ها منعکس شود؟

او استدلال کرد که برای اینکه بتوانیم از «احتمال‌ها» به «واقعیت‌ها» حرکت کنیم، باید چارچوب شفافیتی را پذیرفت که به افرادی که ایمانشان را به نهادها از دست می‌دهند اجازه دهد که انصاف معنایی دارد.

«انصاف و با هم بودن برای ایجاد صلح، عشق و رفاه در این جهان لازم است. و این رمانتیسم نیست، اینها واقعیت های سختی هستند که به سادگی نیاز به تصمیم گیری دارند.”

حقیقت را بگو

در نهایت، نخست وزیر گفت که رهبران جهان باید به جای تکیه بر سرفصل ها و صداها، گفتگوهای پخته داشته باشند و با مردم خود صحبت کنند تا از قطع ارتباط بین دولت و حاکمیت جلوگیری شود.

“با آن تعهدات، ما می‌توانیم در این جهان تغییر ایجاد کنیم و اجازه دهیم این کار را انجام دهیم و بدانیم که جهانی که نظم امپریالیستی، ریاکاری و عدم شفافیت را منعکس می‌کند، به آن مأموریت دست نخواهد یافت، بلکه جهانی که به ما شفافیت آزادی و زمین بازی مساوی می‌دهد. اجازه می دهد تا تفاوت ایجاد شود.”

🇧🇧 باربادوس – سخنرانی نخست وزیر در مناظره عمومی سازمان ملل متحد، هفتاد و هفتمین جلسه (انگلیسی) | #UNGA

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances