محققان چینی احتمالاً قدیمی ترین ماهی فک دار جهان را کشف کردند + عکس

محققان چینی فسیل ماهی شبیه کوسه را پیدا کردند که آن را نیز ارائه کردند 439 میلیون سال پیش می رسد ویژگی هایی دارد که آن را از تمام مهره داری های موجود متمایز می کند و اکنون به عنوان قدیمی ترین مهره داری معروف به ارواره دار شناخته می شود.

دانشمندان اخیرا فسیلی از یک گونه آبزی مدرن را شناسایی کرده اند که برای مدت طولانی منقرض شده است. اسمشون همینه بازسازی فانجینگشانیا کشف شد که کوهی به نام فانجینگشان در نزدیکی استان گوئیژو در جنوب چین وجود دارد.

محققان چینی ابتدا هزاران فسیل از این منطقه جمع آوری کردند و سپس به دنبال بازسازی این ماهی باستانی رفتند. بازسازی فانجینگشانیا مربوط به فانجینگشانیا است مشابه منحنی ها Мосом бхарпайган ист. در درخت خانواده ماهی، خارپوستان در جایی بین ماهیان غضروفی قرار دارند که شامل استخوان و ماهیان استخوانی می شوند. خارپوستان بدنی شبیه به استخوان دارند، اما اسکلت آنها شبیه ماهی های استخوانی است. محققان می گویند F. renovate می تواند نسبتا نزدیک به جد مشترک این دو گروه باشد که هنوز ظاهر نشده اند.

قدیمی ترین ماهی فک دارد

این ماهی کی برمیگرده؟

Omer in gan жидий бы друга силурин дер галови 443.8 تا 419.2 میلیون سال پیش این ماهی حدود 15 میلیون سال پیرتر از قدیمی ترین ماهی باله دار در جهان است. نتایج مطالعات دانشمندان در مجله Nature منتشر شده است.

دانشمندان بر این باورند که زمان پیدایش ماهی های فک دار بسیار مهم است زیرا تکامل آنها نقطه مهمی در روند افزایش تنوع ماهی های فک دار بوده است. این یافته ها به محققان کمک می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد تکامل این موجودات به دست آورند. این مسیر در نهایت به ایجاد ویژگی های تطبیقی ​​مانند فک ها، سیستم های حسی و غیره منجر شد.

F. Renovata تنها یکی از فسیل های یافت شده در این سایت است. دانشمندان در مقاله ای دیگر از کشف گونه ای جدید به نام دیگر Qianodus duplicis آنها گزارش دادند که قدمت آن نیز به 439 میلیون سال پیش باز می گردد. اما تعداد کمی از بدن در دسترس است و محققان نتوانستند تعیین کنند که کدام قسمت از بدن مربوط به این موضوع است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم