نظرسنجی سازمان ملل نشان می دهد که منطقه عربی بالاترین نرخ بیکاری در جهان را به خود اختصاص داده است

با این حال بررسی تحولات اقتصادی و اجتماعی در منطقه عربیکه توسط کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای غرب آسیا (ESCWA) منتشر شده است، تلاش‌های احیای اقتصادی پس از کووید-19 را برای کاهش بسیار جزئی در سال آینده – به 11.7 درصد، طرح می‌کند.

افزایش فقر

در همین حال، فقر بر اساس خطوط ملی نیز افزایش یافت و بر 130 میلیون نفر در کشورهای عربی تأثیر گذاشت. نظر سنجی.

بدون احتساب کشورهای لیبی و شورای همکاری خلیج فارس، بیش از یک سوم جمعیت منطقه تحت تأثیر این بیماری قرار دارند.

علاوه بر این، انتظار می‌رود سطح فقر طی دو سال آینده افزایش یابد و در سال 2024 به 36 درصد جمعیت برسد.

خبر خوب در رشد

علیرغم اختلالات ناشی از همه گیری کووید-19 و جنگ در اوکراین، نظر سنجی رشد 3.4 درصدی در سال آینده در سراسر منطقه عربی را نشان داد.

در حالی که نرخ تورم امسال به 14 درصد افزایش یافت، پیش بینی می شود در دو سال آینده به ترتیب به هشت و 4.5 درصد کاهش یابد.

مغایرت های قابل توجه

با این حال، علیرغم چشم انداز رشد مثبت منطقه، احمد مومی، نویسنده اصلی این مقاله نظر سنجی، به اختلافات قابل توجهی در بین کشورها اشاره کرد – که با جنگ در اوکراین تشدید شد.

وی با اشاره به اینکه پیامدها برای همه کشورهای عربی یکسان نیست، گفت که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و سایر کشورهای صادرکننده نفت همچنان از قیمت های بالاتر انرژی بهره مند خواهند شد.

در عین حال، کشورهای واردکننده نفت از چندین چالش اجتماعی-اقتصادی، از جمله افزایش هزینه های انرژی، کمبود عرضه مواد غذایی، و کاهش گردشگران و کمک های بین المللی رنج خواهند برد.

وی افزود: «وضعیت کنونی فرصتی را برای کشورهای عربی صادرکننده نفت فراهم می‌کند تا با انباشت ذخایر و سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی که باعث رشد فراگیر و توسعه پایدار می‌شوند، اقتصاد خود را از بخش انرژی متنوع کنند». مومیایی خط کشی کرد.

ESCWA از طریق بررسی سالانه خود، تحلیلی از آخرین روندهای اجتماعی و اقتصادی در منطقه ارائه می دهد تا به کشورهای عضو در توسعه و اجرای سیاست های مبتنی بر شواهد و بهبود فرآیندهای برنامه ریزی اقتصادی برای توسعه پایدار و فراگیر کمک کند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما