نظر | جو مانچین فرصتی را در بحران آب و هوایی هدر می دهد

ترمبات این هفته به من گفت: «مهلت 12 ساله یا مهلت یک ساله وجود ندارد. او استدلال کرد که حمایت از چنین ضرب‌الاجل‌هایی مسلماً نیهیلیسم را تحریک می‌کند و راه بهتری برای صحبت در مورد تغییرات آب‌وهوایی به‌عنوان یک موضوع بلندمدت است که ما باید تا زمانی که زنده‌ایم به آن ادامه دهیم.

ترمبات همچنین خاطرنشان کرد که برخی از مؤثرترین مقررات زیست محیطی آمریکا “بی سر و صدا” تصویب شدند – یعنی تغییرات کوچک و ملال آور قوانین و اعتبارات مالیاتی پنهان در قوانین بزرگتر بودند. شاید دموکرات‌ها اکنون می‌توانند به جای فشار آوردن برای لایحه‌ی آب و هوایی گسترده، تصمیم بگیرند که بسیاری از این اقدامات کوچک را در قوانین آینده تصویب کنند.

اقدامات اجرایی نیز وجود دارد. روز چهارشنبه، بایدن چندین گام را اعلام کرد که دولتش در مورد آب و هوا انجام خواهد داد – به عنوان مثال، او به وزارت کشور دستور می دهد تا اجازه نصب نیروگاه های بادی فراساحلی در خلیج مکزیک را بدهد.

من نمی‌خواهم این تلاش‌ها را بی‌خود رد کنم. لیا استوکس، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا که در زمینه سیاست زیست محیطی مطالعه می کند، می گوید: «با تغییرات آب و هوایی، هر کاری که ما انجام می دهیم اهمیت دارد. هر تن آلودگی کربنی که بتوانیم کاهش دهیم چیز خوبی است.»

اما اگرچه استوکس برای اقدامات اجرایی قوی اصرار دارد، او مراقب بود که محدودیت های این استراتژی را مورد توجه قرار دهد. طرح قانونگذاری بایدن با ریختن صدها میلیارد دلار به سوخت های تجدیدپذیر و زیرساخت ها، ایجاد اقتصاد انرژی پاک در ایالات متحده را تسریع می کرد. از سوی دیگر، مقررات ممکن است بدترین افراط در اقتصاد سوخت فسیلی را مهار کند، اما برای ساختن چیزی جدید کمک چندانی نخواهد کرد. استوکس گفت: ما نباید خودمان را گول بزنیم. این به اندازه سرمایه گذاری در کنگره قدرتمند نیست.

استوکس همچنین تردید داشت که سیاست “آرام” آب و هوا همچنان به سود خود ادامه دهد. او به من گفت: «راهی که ما در گذشته سیاست‌های اقلیمی را دریافت کرده‌ایم، کاملاً از طریق سیاست‌های آرام است. “شما چیزی را در یک لایحه می چسبانید، مردم واقعاً به آن توجه نمی کنند، و رونق می گیرد، سال ها بعد واقعاً مهم می شود و یک صنعت کامل می سازد.” اما صنعت سوخت فسیلی در این بازی عاقلانه شده است. استوکس گفت: «آن کشتی حرکت کرده است. «صنعت سوخت فسیلی احمقانه نیست. آنها می دانند که ما چه کار می کنیم. و آنها با هر چیز کوچکی که ما سعی کنیم در هر جایی قرار دهیم مبارزه خواهند کرد.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم