نظر پیام بایدن آنچه ترامپ وعده داده بود، انجام می دهم

در سال 2016، دونالد ترامپ با وعده ناسیونالیسم اقتصادی در رقابت با جمهوری خواهان خود و سپس در برابر هیلاری کلینتون نامزد شد: گسست از اشتیاق دو حزبی برای جهانی شدن، پایان دادن به برون سپاری، احیای تولید، هزینه های زیرساختی جدید، رقابت صریح با چین به جای دوستانه. ادغام.

هفت سال بعد، پرزیدنت بایدن یک سخنرانی در مورد وضعیت اتحادیه ایراد کرد که مضامین کلیدی و پرشورترین ریف‌ها را می‌توانست – البته با بایدنیسم‌های بیشتر و توهین‌های کمتر – از کمپین پوپولیستی ترامپ حذف کند.

محکومیت تلویحی هر دو طرف به دلیل بی توجهی به سیاست ها و زیرساخت های مرکزی و صنعتی وجود داشت. مرثیه‌ای برای مرد فراموش شده بود، آمریکایی‌ها «آنها را جا گذاشتند یا با آن‌ها مثل نامرئی رفتار کردند» و «مشاغلی که رفتند». و یک متن فرعی نه چندان ظریف در این سیاست وجود داشت: آنچه ترامپ زمانی وعده داده بود، من به آن عمل می کنم. لایحه زیرساخت دو حزبی قوانین سختگیرانه خرید آمریکایی صنعتی شدن مجدد درگیر شدن با بیگ فارما. سرمایه گذاری های بزرگ در رقابت تکنولوژیکی با پکن.

همه اینها همراه با آشناترین مضامین دموکرات بود: فقط از ثروتمندان مالیات بگیرید، هرگز به تامین اجتماعی و مدیکر دست نزنید، بی نهایت برای آموزش هزینه کنید. در همین حال، Roe v. وید و بحران مفروض دموکراسی، که در کمپین میان‌دوره‌ای دموکرات‌ها بسیار مهم است، به عنوان فریادهای تجمع حزبی مورد استناد قرار گرفت، اما بیشتر به عمق سخنرانی کشیده شد، مدت‌ها پس از اینکه رئیس‌جمهور صحبت اصلی خود را به پایان رساند – استدلالی برای ناسیونالیسم اقتصادی جدید. جو بایدن برای شما آورده است.

این پیامی است که جمهوری‌خواهان قدرت آن را دست‌کم می‌گیرند – به‌ویژه آن دسته از جمهوری‌خواهانی که قصد دارند با احیای بدترین ایده‌ها و استراتژی‌های دوران تی پارتی، در دستان بایدن بازی کنند. این نوع پیام‌ها و آن نوع حماقت جمهوری‌خواه را با رشد اقتصادی مستمر رشد شغلی و کاهش تورم همراه کنید و می‌توانید مسیر انتخاب مجدد بایدن را ببینید.

اما این سخنرانی همچنین شامل یادآوری‌های فراوانی از تمام نیروهایی بود که با هزینه‌های زیرساختی، تجاوز چین و تخصیص هوشمندانه مضامین ترامپ در سال 2016 نمی‌توان آنها را کنترل کرد.

درد نرخ تورم وجود دارد که در حال کاهش است، اما همچنان از رشد دستمزدها پیشی می‌گیرد و هیچ راه‌حل واقعی سیاست بایدن برای آن وجود ندارد، جز امید به ادامه روند کاهشی. جنگ در اوکراین وجود دارد، جایی که خطرات تشدید هنوز هم موفقیت های موقت سیاست ما را آشکار می کند. مناطق نگرانی یا بحرانی مانند جنایت و مرز وجود دارد، جایی که تقلید ترامپ به پایان می رسد و خواسته های پایگاه بایدن کار را برای او دشوار می کند تا به طور کامل با مشکلات دست و پنجه نرم کند. و روح کلی ناخوشی و احساس بد، خماری ناشی از کووید و سایه اعتیاد به مواد مخدر و ناامیدی اتمی وجود دارد که هیچ یک از طرفین واقعاً نمی توانند به آن پاسخ دهند – اما این باعث می شود که ترقی گرایی با ایمانش به پیشرفت اجتماعی دائمی به ویژه زبان بسته شود.

در نهایت، مشکل خود بایدن وجود دارد – نتیجه ای بهتر از حد انتظار میان دوره ای، با اخبار اقتصادی مناسبی که می توان به آن افتخار کرد و در عین حال همچنان با چشم اندازی مواجه است که اکثریت دموکرات های همکارش نمی خواهند او برای رقابت مجدد نامزد شود. انتخابات آیا او با مبارزات شاد خود، بازیگوشی خود برای پاسخ دادن به هیاهوهای جمهوری خواه، به برخی از آن رأی دهندگان اطمینان داد؟ یا آیا او شک آنها را با نحوه سرگردانی ادله هایش و درهم آمیختن جملات طولانی تر او از راه دور تأیید کرد؟

از نظر این سخنرانی، این اجرا، من بیشتر روی اطمینان شرط می بندم. اما مسیر مبارزات انتخاباتی به اجراهای زیادی نیاز دارد و مسن‌ترین رئیس‌جمهور ما برای چهار سال دیگر راه طولانی و طولانی در پیش دارد.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما