همزمان با بازدید قانونگذاران آمریکایی، چین رزمایش جدیدی را در نزدیکی تایوان برگزار می کند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

ارتش چین اعلام کرد روز دوشنبه در حالی که گروهی از قانونگذاران آمریکایی از جزیره مورد ادعای چین بازدید کردند و با رئیس جمهور تسای اینگ ون دیدار کردند، تمرینات بیشتری را در نزدیکی تایوان انجام داد، آنچه که پکن اعلام کرد نقض حاکمیت این کشور است.

پنج قانونگذار آمریکایی به رهبری سناتور اد مارکی اواخر روز یکشنبه در یک سفر از پیش اعلام نشده وارد تایپه شدند. بازی های جنگی چینی

واحد نظامی چین که مسئول منطقه مجاور تایوان است، فرماندهی تئاتر شرقی ارتش آزادیبخش خلق، گفت که گشت های آمادگی رزمی مشترک چند خدمتی و مانورهای رزمی را در دریا و حریم هوایی اطراف تایوان در روز دوشنبه سازماندهی کرده است.

این مانورها “یک بازدارنده شدید برای ایالات متحده و تایوان برای ادامه ترفندهای سیاسی و تضعیف صلح و ثبات در سراسر تنگه تایوان” بود.

وزارت دفاع چین در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که این سفر قانونگذاران نقض حاکمیت و تمامیت ارضی چین است و «چهره واقعی ایالات متحده را به‌عنوان خراب‌کننده و خراب‌کننده صلح و ثبات در تنگه تایوان کاملاً افشا می‌کند».

ارتش آزادیبخش خلق چین به آموزش و آماده سازی برای جنگ ادامه می دهد، قاطعانه از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی دفاع می کند و قاطعانه هر شکلی از جدایی طلبی «استقلال تایوان» و مداخله خارجی را در هم خواهد شکست».

در هیچ یک از این بیانیه ها جزئیاتی از این رزمایش ارائه نشده است.

سو تسنگ چانگ، نخست‌وزیر تایوان، گفت که واکنش چین به چنین بازدیدهایی از سوی دوستان خارجی، آنها را متوقف نخواهد کرد.

او به خبرنگاران گفت: «ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم، زیرا همسایه شرور همسایه‌ای همسایه است و جرات نمی‌کنیم بازدیدکنندگان یا دوستان بیایند.

سفر پلوسی خشم چین را برانگیخت و چین با پرتاب آزمایشی موشک‌های بالستیک بر فراز تایپه برای اولین بار و کنار گذاشتن برخی خطوط گفتگو با واشنگتن، از جمله گفتگوهای نظامی تئاتر و تغییرات آب و هوایی، پاسخ داد.

آخرین گروه از قانونگذاران آمریکایی که به تایوان سفر کردند، قرار بود صبح روز دوشنبه با تسای دیدار کنند. هر یک از ادارات هنوز در مورد این جلسه اظهار نظر نکرده اند.

با این حال، این سفر بسیار پایین‌تر از سفر پلوسی بود، زیرا ملاقات تسای با آن‌ها به صورت زنده در صفحات رسانه‌های اجتماعی او انجام نمی‌شد، که معمولاً وقتی مهمانان خارجی سطح بالا می‌آیند.

ایالات متحده هیچ گونه روابط دیپلماتیک رسمی با تایوان ندارد، اما طبق قانون موظف است ابزاری برای دفاع از خود در جزیره ای که به طور دموکراتیک اداره می شود فراهم کند.

چین هرگز استفاده از زور برای تحت کنترل گرفتن تایوان را رد نکرده است. دولت تایوان می گوید جمهوری خلق چین هرگز بر این جزیره حکومت نکرده است و بنابراین حق ادعای آن را ندارد و تنها 23 میلیون نفر آن می توانند برای آینده خود تصمیم بگیرند.

(رویترز)

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما