هیوستون راکتس مربی ایم اودوکا را معرفی کرد

تیلمن فرتیتا، مالک هیوستون راکتس، روز چهارشنبه هنگام معرفی سرمربی جدید تیم، ایمه اودوکا، که در یک سال گذشته توسط بوستون سلتیکس به دلیل نقض سیاست های نامشخص تیم، محروم و سپس اخراج شده بود، از هواداران خواست که بخشش کنند.

فرتیتا گفت هر منتقدی که تمایلی به دادن فرصت دوباره به اودوکا نداشته باشد “یک فرد مسیحی خوب نیست.”

سلتیکس اودوکا را برای فصل 2022-2023 NBA در سپتامبر تعلیق کرد، سپس او را در فوریه اخراج کرد، پس از اینکه او با یک زیردست زن رابطه داشت، طبق گفته یک فرد مطلع از وضعیت که مجاز به بحث عمومی درباره آن نبود.

در کنفرانس خبری مقدماتی در هیوستون، اودوکا اولین اظهارنظر عمومی خود را پس از ترک سلتیکس انجام داد، او از بیان اینکه کدام سیاست ها را نقض کرده است خودداری کرد. فرتیتا و رافائل استون، مدیر کل راکتس، اودوکا را در کنار او قرار داد، که او نیز از ارائه جزئیات در مورد آنچه که می‌دانند، از جمله اینکه آیا گزارش تحقیقات سلتیکس را دیده‌اند، خودداری کرد.

استون گفت: «آنچه که می‌خواهم بگویم این است که ما از این که استخدام مناسبی بود راحت بودیم و در این فرآیند راحت بودیم. “اما به همین ترتیب، من دقیقاً در مورد کاری که با هیچ کس دیگری انجام دادیم صحبت نمی‌کنم، قرار نیست در مورد آن با Ime صحبت کنم. فقط از نظر من مناسب نیست.”

اودوکا گفت که او “روی خودم به طرق مختلف کار کرده است”، از جمله با گذراندن دوره مشاوره و آموزش حساسیت، و در نتیجه او فرد، رهبر، پدر و مربی بهتری خواهد بود.

اودوکا گفت: ماه‌ها پیش وقتی همه چیز اتفاق افتاد، بیانیه‌ای منتشر کردم و می‌دانید، از خیلی‌ها به خاطر موقعیت سختی که در آن قرار دادم عذرخواهی کردم. “و من بر آن ایستاده ام و حتی اکنون نسبت به آن احساس پشیمانی بیشتری دارم.”

وی افزود: “اما وضعیت – موضوع – حل شده است و من واقعا نمی توانم در مورد آن صحبت کنم.”

فرتیتا گفت که بعد از گفتگو با NBA با استخدام اودوکا راحت است: “ما جامعه ای بخشنده هستیم و همه اشتباه می کنند و می دانید، برخی چیزها، شاید ما نباید مردم را به خاطر آنها ببخشیم.” اما من فکر می‌کنم اتفاقی که افتاد و وضعیت شخصی او قطعاً قابل بخشش است.»

در جلسه ای با سردبیران ورزشی در روز سه شنبه، آدام سیلور، کمیسر NBA گفت که با تیم هایی که اودوکا را به خدمت می گیرند مشکلی ندارد، اگرچه او گفت که نمی داند آیا مقامات هیوستون گزارش تحقیقات را دیده اند یا خیر. سیلور همچنین گفت که لیگ گزارش تحقیقات بوستون را بررسی کرده و تعلیق را منصفانه تشخیص داده است.

اودوکا در پاسخ به این سوال که آیا سلتیکس تصمیم درستی برای تنبیه او گرفته است، گفت: “نقش من در آن این بود که مالکیت و پاسخگویی را به عهده بگیرم.”

اودوکا گفت: “من یک تعلیق را انجام دادم و باید صادقانه آن را داشته باشم.” “بنابراین، همان چیزی را که من به بچه ها موعظه خواهم کرد. من نمی توانم اینجا بنشینم و مسئولیت خودم را نپذیرم. بنابراین این حق آنها بود که هر طور که می خواهند این کار را انجام دهند. و این انتخابی است که آنها انتخاب کردند.”

اودوکا هفت فصل در NBA بازی کرد، اکثراً به عنوان ذخیره، قبل از اینکه نزدیک به یک دهه به عنوان کمک مربی معتبر تبدیل شود. سلتیکس قبل از فصل 2021-2022 او را به عنوان سرمربی خود استخدام کرد. اولین – و تنها – فصل او با بوستون موفقیت آمیز بود: او به هدایت سلتیکس به فینال NBA کمک کرد، جایی که آنها به گلدن استیت شکست خوردند. حالا او هدایت تیم راکتس را برعهده می گیرد که یکی از بدترین تیم های لیگ طی سه سال اخیر بوده است. اما هیوستون فضای قابل توجهی در اختیار دارد، بازیکنان جوان بااستعداد و انتخاب های با ارزش بالا.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما