پرتره چرچیل در سرقت هنری در کانادا ناپدید شد

این یکی از مشهورترین تصاویر عکاسی یک دولتمرد است. وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا، دست بر روی لگن می درخشد. برای چندین دهه، یک چاپ امضا شده اصلی از تصویر بر روی دیوار یک هتل برجسته در اتاوا آویزان شده است.

اما روز جمعه، یکی از کارمندان متوجه شد که عکسی که توسط پرتره نگار مشهور یوسف کارش گرفته شده، مشکل دارد.

قاب کج بود. با بقیه روی دیوار همخوانی نداشت.

هنگامی که هتل، Fairmont Château Laurier، جری فیلدر، مدیر فیلم Mr. او فکر می کرد که «هیچ شانسی» وجود ندارد که تصویر با یک کپی جایگزین شود.

سپس عکسی از نمای نزدیک از آنچه قرار بود آقای آقای باشد را برای او فرستادند. امضای کارش. آقای “من مات و مبهوت بودم.” فیلدر گفت و اشاره کرد که جعلی بوده است. “این یک سرقت بود.”

این عکس که در سال 1941 پس از سخنرانی چرچیل در پارلمان کانادا در طول جنگ جهانی دوم گرفته شده است، به دلیل نگاه تند رهبر بریتانیا به «شیر خروشان» معروف است، و به گفته بسیاری از مردم این عکس در حالی ثبت شده است که نیروهای متفقین در حال پیشروی بودند. جنگ سخت و خونین

منجنیق آقای کارش، یک ارمنی کانادایی که در آن زمان 33 سال داشت، به شهرت بین المللی رسید. او در ادامه به عکاسی از ارنست همینگوی، دوایت دی. آیزنهاور، جورجیا اوکیف و نیکیتا اس. خروشچف پرداخت.

آقای. کارش رابطه خاصی با هتل فیرمونت داشت: در سال 1936 اولین نمایشگاه خود را در آنجا برگزار کرد. در سال 1972 استودیوی عکاسی خود را در این ساختمان افتتاح کرد. بعداً او و همسرش استرلیتا کارش به آنجا نقل مکان کردند.

خانم “ما آنقدر سفر کردیم که حفظ یک خانه بزرگ دشوار بود.” کارش 92 ساله عصر سه شنبه تلفنی گفت. او افزود: “من آن را دوست داشتم، زیرا یک هتل مانند یک شهر کوچک است.”

او و همسرش که در سال 2002 درگذشت، چاپ اصلی چرچیل را به همراه چند نفر دیگر پس از نزدیک به دو دهه زندگی در آنجا به هتل دادند. خانم کارش گفت وقتی فهمید که این عکس گم شده است، ناباور بوده است.

چرچیل در زندگی اش مهم بود. او در زندگی همه مهم بود.” کارش گفت. وقتی از او عکس گرفت، بریتانیا در آستانه تسلیم شدن بود». او افزود که شوهرش این تصویر را روی مردی تمرین کرده بود که “از گردن به پایین شبیه چرچیل بود.”

در خبری روز سه‌شنبه، هتل فیرمونت اعلام کرد که به مقامات محلی از ناپدید شدن این عکس اطلاع داده است و به عنوان یک اقدام احتیاطی، عکس‌های دیگری را که در سالن مطالعه ساختمان آویزان شده بود، حذف کرده است.

Geneviève Dumas، مدیر کل هتل، گفت: «ما عمیقاً از این اقدام وقیحانه متأسفیم. او در گفت‌وگو با CTV News گفت که مردم عکس‌هایی از خودشان در مقابل این تصویر معروف ارسال کرده‌اند که نشان می‌دهد این عکس در زمانی بین دسامبر گرفته شده است. 25 و ژانویه 6.

هتل از هر کسی که در این مدت چیز غیرعادی در هتل دیده یا متوجه شده است می خواهد با آنها تماس بگیرد، خانم. دوما افزود.

آقای. فیلدر، کارگردان Mr. املاک کارش، گفت که این چاپ یک نسخه اصلی است که از نگاتیو اصلی توسط آقای. کارش در استودیوی Château Laurier خود. او گفت 20 در 24 اینچ است که روی کاغذ عکاسی چاپ شده و روی تابلوی آرشیوی نصب شده است.

وقتی آقای کارش استودیوی خود را در سال 1992 تعطیل کرد و نگاتیوهای او به کتابخانه و آرشیو کانادا داده شد. هیچ کپی مجاز نیست، آقای. فیلدر گفت؛ تنها چاپ‌های موجود، چاپ‌هایی بودند که توسط آقای. خود کارش قبل از 1992.

به گفته سی بی سی، پلیس اتاوا در حال تحقیق درباره ناپدید شدن است. مقامات روز سه شنبه به درخواست برای اظهار نظر بیشتر پاسخ ندادند.

نسخه امضا شده دیگری از چاپ اصلی آقای. عکس «شیر خروشان» کارش در سال ۲۰۲۰ در حراجی ساتبی به قیمت ۶۲۵۰۰ دلار فروخته شد.

عکس معروفی که آقای. کارش از چرچیل پس از دعوت عکاس توسط مکنزی کینگ، نخست وزیر کانادا، برای شنیدن سخنرانی “برق کننده” چرچیل در پارلمان در روز دسامبر منتشر شد. 30، 1941. آقای. به گفته آقای کارش که مشتاق عکاسی از چرچیل بود، شب قبل چراغ ها و دوربین خود را نصب کرده بود. وب سایت کارش.

ظاهراً چرچیل پس گرفته شد.

“این چیه، این چیه؟” او به عنوان آقای پارس پارس کرد. کارش نورافکن را روشن کرد.

اگرچه چرچیل از اینکه درباره جلسه عکس به او گفته نشده بود عصبانی بود، سیگاری روشن کرد و به آقای دکتر گفت. کارش که یک تیر داشت.

آقای. کارش زیرسیگاری را دراز کرد اما چرچیل همچنان پف می کرد.

آقا من را ببخشید. کارش به یاد آورد که وقتی سیگار را می گرفت گفت.

او می گوید: «وقتی به دوربینم برگشتم، او آنقدر جنگ طلب به نظر می رسید که می توانست مرا ببلعد. کارش گفت. “در آن لحظه بود که عکس را گرفتم.”

در حالی که آقای کارش گفت که می‌دانست عکس مهمی گرفته است، او “به سختی می‌توانست در خواب ببیند که این عکس به یکی از پربازتولیدترین تصاویر در تاریخ عکاسی تبدیل شود.” به گفته انجمن بین المللی چرچیل، در سال 2016، این تصویر بر روی اسکناس پنج پوندی بریتانیا قرار گرفت.

خانم کارش گفت که دزدیدن عکس “یک چیز غم انگیز و احمقانه” است. امیدوارم آن شخص را دستگیر کنند.»

او گفت که شگفت انگیز است که پس از گذشت چندین سال، پرتره چرچیل همچنان طنین انداز بود.

او افزود که قدرت تصاویر شوهرش این بود که فرد پشت نقاب از جمله چرچیل را دستگیر کردند.

خانم “رابطه و پیوندی که او با بسیاری از پرستارانش داشت باعث شد آنها در مقابل دوربین بی حسی خود را از دست بدهند.” کارش گفت.

او اضافه کرد: “آنها به او اجازه دادند، حتی برای یک لحظه، چیزی که او شکار کرد، چیزی واقعی در آنها ببیند، چیزی معتبر.” عنصر اصلی در رابطه او با پرستارش اعتماد بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم