چین انتشار داده های روزانه کووید را پیش از اوج شیوع بیماری متوقف می کند

هنگ کنگ- مقام مرکزی بهداشت چین انتشار روزانه داده‌های کووید-19 را متوقف کرد و به تلاش سه ساله پایان داد که انتقادهای فزاینده‌ای را به دلیل گزارش نکردن انبوه افزایش عفونت‌هایی که اکنون کشور را فرا گرفته است، برانگیخته است.

کمیسیون ملی بهداشت چین روز یکشنبه در یک اطلاعیه تک خطی اعلام کرد که دیگر گزارش روزانه خود را در مورد عفونت‌ها و مرگ‌ومیرهای کووید منتشر نخواهد کرد. در عوض، اطلاعات مربوط به کووید توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین برای مرجع و تحقیق منتشر خواهد شد، بدون ارائه اطلاعات بیشتر.

کمیسیون در آخرین گزارش روزانه خود در روز شنبه اعلام کرد که بیش از 4100 مورد انتقال محلی در روز گذشته ثبت شده است و هیچ مورد فوتی نداشته است.

تردیدها در مورد قابل اعتماد بودن داده های بهداشتی چین برای سال ها وجود دارد، اما شکاف گسترده ای بین اعداد رسمی و شواهد حکایتی از عفونت های مارپیچی در زمین وجود دارد. وال استریت ژورنال گزارش داده است که بیمارستان ها و کوره های آدم سوزی در حال پر شدن هستند، در حالی که داروخانه ها در بسیاری از شهرهای بزرگ با مریض شدن مردم، داروهای تب و سرماخوردگی را تمام کرده اند.

بن کاولینگ، اپیدمیولوژیست دانشگاه هنگ کنگ، با اشاره به تصمیم پکن در این ماه برای توقف آزمایش گسترده ویروس، گفت: «به هر حال آنها داده های قابل اعتمادی برای گزارش ندارند. او گفت که فقدان داده به این معنی است که مقامات نمی توانند به درستی پیش بینی کنند که چه زمانی عفونت ها به اوج خود می رسد، که این امر توانایی آنها را برای ابداع اقدامات مناسب در پاسخ مختل می کند.

رهبران چین در اوایل دسامبر به طور ناگهانی محدودیت‌های به اصطلاح صفر کووید را که هدف آن شناسایی سریع، جداسازی و سرکوب شیوع بیماری بود، کنار گذاشتند، با این استدلال که ویروس نسبت به اولین باری که تقریباً سه سال پیش در شهر ووهان ظاهر شد کمتر کشنده‌تر شده بود. .

گروه ویژه واکنش به کووید پکن به ریاست دبیر حزب کمونیست این شهر روز جمعه اعلام کرد که پایتخت این کشور باید از تمام ابزارهای ممکن برای افزایش نسبت بهبود یافته‌های کرونا و در عین حال کاهش تعداد قربانیان استفاده کند.

موارد ابتلا به کووید-19 در چین پس از اینکه مقامات اکثر محدودیت‌های آن را لغو کردند، افزایش یافت و ساکنان را به قرنطینه و ذخیره‌سازی دارو برانگیخت. جاناتان چنگ از WSJ از پکن در مورد خطرات ناشی از بازگشایی سریع این کشور گزارش می دهد. عکس: Xiaoyu Yin/رویترز

چندین مقام استانی از جمله دولت های ژجیانگ، هاینان، جیانگشی و آنهویی و همچنین شهر چینگدائو گفتند که شیوع محلی در روزهای آینده به اوج خود خواهد رسید.

عفونت‌های روزانه در استان ساحلی شرقی ژجیانگ، مرکز اصلی استارت‌آپ‌های فناوری چینی و پایگاه غول تجارت الکترونیک گروه هولدینگ علی‌بابا Ltd.

یو شینله، معاون مدیر سازمان بهداشت استان گفت، بر اساس برآوردهای نمونه گیری از جامعه، یک میلیون نفر را نقض کرد. منطقه تقریباً 65 میلیون نفری انتظار دارد که شیوع آن به مدت یک هفته در حدود روز سال نو به حدود دو میلیون مورد در روز برسد. یو گفت یکشنبه.

بر اساس گزارش یک روزنامه دولتی که روز جمعه توسط مقامات بهداشتی شهر در رسانه های اجتماعی منتشر شد، شهر جنوبی Dongguan، یک مرکز تولیدی معروف صادرات محور، هر روز شاهد 250000 تا 300000 عفونت جدید است. در این گزارش آمده است که تقریباً نیمی از 3000 نفری که در یک بیمارستان کار می کردند آلوده بودند و تا روز پنجشنبه بیش از 2500 پزشک شاغل در این سازمان علیرغم داشتن تب یا مثبت بودن آزمایش برای کار مراجعه کرده بودند.

بو تائو، مسئول بهداشت محلی در طی مصاحبه ای که از زمان حذف آن با پخش کننده دولتی انجام شد، گفت: در شهر شمال شرقی چینگدائو، روزانه بین 490،000 تا 530،000 نفر مبتلا می شوند که انتظار می رود این رقم در آخر هفته 10 درصد در روز افزایش یابد. تلویزیون چینگدائو

در غیاب اعداد قابل اعتماد عفونت، برخی از مقامات بهداشتی محلی برای سنجش تأثیر عفونت ها به داده های پروکسی روی آورده اند.

تعداد افرادی که به دنبال درمان در برخی از بیمارستان‌ها و کلینیک‌های برتر استان جیانگشی بودند، بین دسامبر بیش از 20 درصد در روز افزایش یافت. 9-22، دولت محلی در یک پست رسانه اجتماعی در روز جمعه گفت.

این مقام استانی گفت که انتظار دارد شیوع بیماری تا اوایل ژانویه به اوج خود برسد و برای حدود سه ماه پیش از رسیدن به نرخ کلی عفونت نزدیک به 80 درصد ادامه یابد. این استان با جمعیت حدود 45 میلیون نفری هیچ مورد مرگ و میر ناشی از کووید را گزارش نکرده است و بیمارستان ها تحت فشار قرار نگرفته اند.

یک کلینیک موقت کووید-19 در پکن.


عکس:

مطبوعات چن ژونگهائو/زوما

در هفی، مرکز استان آنهویی شرقی و خانه کارخانه‌های خودروسازی فولکس واگن سفید

و NIO شرکت،

انتظار می رود شیوع این بیماری در حدود کریسمس به اوج خود برسد. بر اساس اعلامیه دولت آنهویی در رسانه های اجتماعی، بیشتر استان شاهد افزایش موارد ابتلا به کووید تا پایان ماه خواهد بود. روز جمعه، NHC هیچ موردی برای کووید در آنهویی، خانه حدود 61 میلیون نفر گزارش نکرد.

کارخانه ها و مشاغل در سراسر چین وارد قلمرو جدیدی شدند زیرا تعداد زیادی از کارگران در مرخصی استعلاجی بیرون آمده بودند. برای مقابله با غیبت‌ها، برخی از کارخانه‌ها شیفت‌های کاری را کاهش داده‌اند، در حالی که شهرها دستورالعمل‌هایی را صادر کردند که افراد می‌توانند حتی در صورت مثبت بودن آزمایش یا علائم خفیف به سر کار بازگردند. مقامات شانگهای روز شنبه گفتند که 25 میلیون ساکن این شهر نیازی به انزوای بیش از هفت روز در خانه ندارند، حتی اگر هنوز آزمایش آنها مثبت باشد.

برای تقریباً سه سال، چین سخت‌گیرانه‌ترین اقدامات جهان را برای مهار ویروس کووید به کار گرفته بود، با استفاده از قرنطینه‌های فراگیر – که گاهی اوقات کل شهرها را برای ماه‌ها متوالی پوشش می‌داد – آزمایش‌های انبوه و قرنطینه اجباری در مراکز انزوا گسترده و دولتی. از آنجایی که کنترل انواع جدید ویروس بسیار قابل انتقال غیرممکن بود، دولت در اوایل دسامبر تغییر مسیر داد.

پس از اینکه ابتدا تقریباً تمام آزمایشات را رها کرد، سپس ثبت موارد بدون علامت را متوقف کرد – حرکتی که منجر به کاهش آمار روزانه مبتلایان به کووید شد همزمان با اعلام کارشناسان بهداشت عمومی یک موج بزرگ خروج اجتناب ناپذیر است.

آنچه همچنان نامشخص است، تلفاتی است که پکن در مورد جمعیتی که تقریباً در معرض ویروس قرار نگرفته اند و فاقد محافظت گسترده در برابر بدترین اثرات کووید است که توسط جمعیت در بسیاری از کشورهای توسعه یافته به دست آمده است، است.

به سلینا چنگ در [email protected] بنویسید

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما