کالیفرنیای خشک شده فرصتی برای ذخیره باران بیشتر در زیر زمین از دست می دهد

به نظر می رسد یک راه حل واضح برای چرخه های سیلاب و خشکسالی کالیفرنیا: آب را از بارش باران بگیرید تا بتوان از آن در طول دوره های خشک استفاده کرد.

آن را از رودخانه های سیل زده بیرون بیاورید و آن را در مزارع یا حوضه های شنی پخش کنید، جایی که می تواند به داخل زمین نفوذ کند و سفره های آب عظیم و به شدت تخلیه شده منطقه را دوباره پر کند. جادارترین مکان این ایالت برای ذخیره آب در مخازن آن یا روی قله های کوه به صورت برف نیست، بلکه زیرزمینی است که بین ذرات خاک فشرده شده است.

با این حال، حتی در زمستان امسال، زمانی که آسمان‌ها انبوهی از آب را به ارمغان می‌آورد که در نیم دهه گذشته دیده نشده بود، مقادیر زیادی از آن به پایین رودخانه‌ها سرازیر شد و به اقیانوس رفت.

آژانس‌های آب و کارشناسان می‌گویند که بوروکراسی کالیفرنیا به طور فزاینده‌ای مقصر است – ایالت به شدت مقرراتی را تنظیم می‌کند که چه کسی باید آب را از نهرها و نهرها بگیرد تا از حقوق مردم در پایین رودخانه محافظت کند، و قوانین آن حتی زمانی که طوفان‌ها سیلاب‌های جدید را به وجود می‌آورند، زیرکانه تنظیم نمی‌شوند. عرضه.

در طوفان‌های شدید ماه گذشته، برخی از مناطق آبی چراغ سبز ایالت را دریافت کردند تا آب سیلاب را تنها در زمانی که بارندگی‌ها در حال پایان یافتن بودند، دریافت کنند، و به آنها اجازه داد تا تنها چند روز ارزش خود را کاهش دهند. دیگران اصلاً نمی‌توانستند تحمل کنند زیرا سیل بر تجهیزات آنها غرق شده بود.

در منطقه شراب کانتی سونوما، در شمال سانفرانسیسکو، گروهی از تاکستان‌ها و آژانس‌های محلی با گروه سرخپوستان Pomo Rancheria بر روی یک سیستم چند میلیون دلاری از پمپ‌ها و لوله‌ها کار می‌کنند که می‌تواند در طول مدت آب رودخانه روسیه را ببلعد. طوفان کند و آن را در مزارع پرورش دهندگان توزیع کند. فیلیپ باچند، مهندس این پروژه، گفت که این چالش متقاعد کردن مقامات آب کالیفرنیا است، زیرا به گفته او بیش از حد نگران هستند که اجازه دادن به مردم برای تغییر مسیر آب سیل، دیگران را در پایین دست محروم کند.

آقای “ما فراتر از زمانی هستیم که شما فقط می توانید کمانچه بچرخانید.” باچند گفت. او گفت با توجه به تغییرات آب و هوایی که ذخایر آب را تحت فشار قرار داده و پس از چندین دهه استفاده بیش از حد کاهش یافته است، “من واقعاً فکر می کنم آسمان در حال سقوط است.” و در یک نقطه، باید برای برخورد آن به زمین آماده باشید.

اریک اکدال، معاون مدیر بخش حقوق آب در تنظیم کننده حقوق آب کالیفرنیا، هیئت کنترل منابع آب ایالتی، چالش های آژانس های محلی را تصدیق کرد. او گفت که این هیئت برای ساده کردن رویه های خود کار کرده است، اما سیستم صدساله حقوق آب این ایالت به طور کلی از دارندگان حقوق موجود در برابر ادعاهای جدید در مورد منابع آب محافظت می کند.

ما از بسیاری جهات – نمی خواهم بگویم گیر کرده ایم – اما باید از قوانین ایالتی پیروی کنیم. اکدال گفت. او گفت که این به قانونگذار کالیفرنیا بستگی دارد که تصمیم بگیرد که آیا این سیستم هنوز در عصر تغییرات آب و هوایی به خوبی کار می کند یا خیر.

تریلیون ها گالن آبی که در زمستان امسال بر فراز کالیفرنیا ریزش کرده است، خشک ترین وسعت سه ساله این ایالت را شکسته است. اما آنها به سختی تضمین کرده‌اند که در دفعات بعدی که بارندگی کم می‌شود، سواری آسانی داشته باشد.

در حالی که مخازن غول پیکر این ایالت و انبوه برف های سر به فلک کشیده در سیرا نوادا توجه بیشتری را به خود جلب می کنند، سفره های آب زیرزمینی کالیفرنیا می توانند آب بسیار بیشتری را در خود نگه دارند – هشت تا 12 برابر بیشتر از مجموع همه مخازن اصلی ایالت. جاذبه و شانس به برخی از باران‌های اخیر کمک کرده است تا به سفره‌های زیرزمینی نفوذ کنند، اما اگر دولت امیدوار است که به اندازه کافی برای خشکسالی‌های طولانی‌مدت ذخیره شود، انسان‌ها باید مقدار بیشتری از آن را به آنجا هدایت کنند.

در دره مرکزی، مرکز میوه و سبزیجات کالیفرنیا، ذخایر آب زیرزمینی در دو دهه گذشته کاهش یافته و کاهش یافته است، و در طول دوره‌های مرطوب گاه به گاه به میزان کمی بهبود می‌یابد. سرعت تب آلودی که کشاورزان با آن آب را از زیر پای خود پمپاژ می کنند، باعث شده است که سطح زمین در بخش هایی از دره سالانه یک فوت فرو برود.

کالیفرنیا امیدوار است استفاده از آب طوفان بتواند کمک کند.

قانون تصویب شده در سال 2014، نواحی آبی را ملزم می کند که تا دهه 2040 از برداشت بیش از حد سفره های آب خودداری کنند. و فرماندار گاوین نیوسام از آژانس‌های محلی می‌خواهد پروژه‌های زیربنایی بسازند که می‌توانند به طور متوسط ​​سالانه 500000 هکتار آب را جذب و ذخیره کنند. یک هکتار فوت مقداری است که برای پوشش یک هکتار زمین در یک فوت آب یا تقریباً همان چیزی است که دو خانوار معمولی سالانه استفاده می کنند. بر اساس برآوردهای پانگ وی لیو، دانشمند ناسا، و جی فامیگلیتی، استاد و کارشناس آب در دانشگاه ایالتی آریزونا، دره مرکزی از سال 2003 سالانه دو میلیون جریب آب زیرزمینی را از دست داده است.

پل گوسلین، معاون مدیر مدیریت پایدار آب های زیرزمینی در دپارتمان منابع آب کالیفرنیا گفت: «نیاز و تمایل در خارج از کشور بسیار زیاد است.

با این حال، حتی در این زمستان مرطوب، پروژه‌های آزمایشی که ایالت تأیید کرده است توانسته‌اند تنها ذره‌ای از پتانسیل خود را به دست آورند.

برای مالکان زمین و نواحی آبیاری که قبلاً حق آب برای یک نهر خاص را ندارند، برداشتن و ذخیره آب از آن – حتی زمانی که طوفان‌ها آن را با مقدار زیادی آب پر می‌کنند – نیاز به مجوز از هیئت آب ایالتی دارد.

منظور از فرآیند صدور مجوز این است که اطمینان حاصل شود که گیرندگان حقوق آب دیگران را نقض نمی کنند یا به زیستگاه های ماهی و حیات وحش آسیب نمی رسانند. جلسات و مشاوره هایی برای درهم کردن جزئیات و یک دوره نظر عمومی برای شنیدن اعتراضات وجود دارد. کل فرآیند ممکن است ماه ها طول بکشد. و مجوز حاصل به دارنده اجازه می دهد تا آب را فقط به صورت موقت، معمولاً 180 روز، و تنها در صورت رعایت شرایط خاص هیدرولوژیکی، منحرف کند.

برخی از آژانس های آب استدلال می کنند که هیئت آب دولتی این شرایط را به دلیل احترام به مصرف کنندگان آب پایین دست، به شدت سخت می کند. حمل و ذخیره آب سیل به پمپ ها، کانال ها و در برخی موارد چاه هایی نیاز دارد که آب را به عمق زمین تزریق می کنند. اگر دارندگان مجوز فقط زمانی که سطح رودخانه بسیار بالا است اجازه جمع آوری آب را داشته باشند، ساخت زیرساخت هایی که بتواند این مقدار آب را مدیریت کند، هزینه بر خواهد داشت. و اگر چنین جریان های سیل آسا فقط هر چهار یا پنج سال یک بار، هر بار برای چند روز ظاهر شوند، سرمایه گذاری ممکن است ارزشی نداشته باشد.

یک شکایت دیگر: این روند برای کمک به سیل های بزرگی که مانند زمستان امسال از آب در می آیند، بسیار کند و دست و پا گیر است.

منطقه آبی Omochumne-Hartnell، که در امتداد بخشی از رودخانه Cosumnes در نزدیکی ساکرامنتو فعالیت می کند، در اوت گذشته درخواست مجوز کرد. هنگامی که طوفان ها در دسامبر شروع شدند، درخواست آن هنوز معلق بود.

مایکل واکمن، مدیر کل منطقه گفت: «این ناامیدکننده بود. او و همکارانش به شورای آب دولتی زنگ زدند: “آنجا چه خبر است؟” بیایید این چیزها را به حرکت در آوریم.

در نهایت مجوز آن در ژانویه صادر شد. در 11، بیش از یک هفته پس از آن که Cosumnes متورم از تپه های اطراف برخورد کرد و حداقل دو نفر را کشت. در آن زمان، آنقدر آب در رودخانه خروشان می کرد که به پمپ هایی که قرار بود آن را دور بزنند آسیب زد. واکمن گفت.

منطقه کنترل سیل و حفاظت از آب شهرستان یولو، در شمال غربی ساکرامنتو، در ژانویه مجوز دریافت کرد. 26، سه هفته پس از درخواست. کریستین سیکه، مدیر کل منطقه، گفت که این به منطقه اجازه می دهد تا تنها چند روز آب را قبل از سرازیر شدن آن به رودخانه محلی، Cache Creek، کاهش دهد.

آقای. اکدال، مسئول شورای آب دولتی، گفت که درخواست مجوزهای تغذیه آبخوان قبل از فصل بارندگی و داشتن زیرساخت های کافی برای برداشت آب به عهده متقاضی است نه هیئت مدیره.

او گفت که با این حال، هیئت به کار با ولسوالی ها برای کمک به آنها در استفاده قانونی از جریان های سیل ادامه خواهد داد. او گفت که آب ناشی از طوفان تقریباً تنها نوعی در این ایالت است که تاکنون برای این یا آن هدف ادعا نشده است. این واقعاً چیزی است که در کالیفرنیا باقی مانده است.

هیچم التال، معاون مدیر کل منطقه، گفت که منطقه آبیاری مرسده ماه گذشته تنها پس از آنکه طوفان ها منطقه اطراف نهر ماریپوسا در نزدیکی شهر مرسده را زیر آب برده بودند، مجوز شارژ مجدد دریافت کردند و نصب پمپ در کنار سواحل برای کشیدن آب غیرممکن شد. . او گفت که با این حال، تنها گرفتن مجوز، اولین مجوز منطقه، پیشرفت محسوب می شود. ما می خواستیم با قدم های کودک شروع کنیم.

آقای. باچند، مهندس کار بر روی پروژه شارژ در شهرستان سونوما، گفت که به قدم های کودک اعتقادی ندارد. او امیدوار است که هیئت آب ایالتی را متقاعد کند که به پروژه اجازه دهد آب بسیار بیشتری از رودخانه روسیه بگیرد که معمولاً اجازه می دهد. او می داند که درگیر دعوا است.

آقای او گفت: “این ولسوالی‌هایی که از کوچکی شروع می‌شوند، هرگز به آنجا نخواهند رسید. باچند گفت. و کشاورزان آنها از کار خارج می شوند.

آژانس پایداری آب‌های زیرزمینی منطقه مک‌مولین، در نزدیکی فرزنو، برای اولین بار در آگوست 2021 برای مجوز شارژ مجدد درخواست کرد. هیئت ایالتی درخواست آن را در ماه مارس رد کرد، پس از آن که فصل بارندگی عمدتاً سپری شده بود. هیئت مدیره گفت که آژانس اطلاعات کافی ارائه نکرده است تا نشان دهد اقداماتش به دیگر مصرف کنندگان آب آسیب نمی رساند.

مت هارلی، مدیر کل آژانس، گفت که کالیفرنیا بیش از 70 سال در یک الگو گیر کرده بود. بعد از هر سیل، نگرانی آب خود را تمام شده اعلام می کند. پس از هر خشکسالی، تعجب می کند که چرا فرصت نگهداری آب بیشتر را از دست داده است.

ما دیگر نمی توانیم آن را از دست بدهیم. ما فقط نمی توانیم،” او گفت. جان و ثروت بسیاری از مردم در خطر است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم