گرما، خشکسالی و آتش‌سوزی در یکی از گرم‌ترین ژوئیه‌های ثبت شده – WMO

بر اساس گزارش سازمان جهانی هواشناسی (WMO)، دمای هوا نزدیک به 0.4 درجه سانتیگراد بالاتر از میانگین سالهای 1991 تا 2020 در بیشتر مناطق اروپا بوده است و جنوب غربی و غرب اروپا بالاتر از متوسط ​​​​ترین مناطق هستند. موج گرمای شدید در اواسط ژوئیه.

کلر نولیس، سخنگوی WMO توضیح داد: «این با وجود رویداد La Niña است که قرار است تأثیر خنک کنندگی داشته باشد.

او افزود: «ما این را در برخی جاها دیدیم، اما نه در سطح جهانی،» و خاطرنشان کرد که «یکی از سه گرم ترین [Julys] در ثبت، کمی سردتر از جولای 2019، گرمتر در سال 2016 – اما تفاوت بسیار نزدیک است.

ثبت دما

پرتغال، غرب فرانسه و ایرلند بالاترین رکوردها را شکستند، در حالی که انگلیس برای اولین بار به رکورد 40 درجه سانتیگراد رسید.

رکوردهای ملی تمام دوران برای حداکثر دمای روزانه نیز در ولز و اسکاتلند شکسته شد.

اسپانیا همچنین گرم ترین ماه ثبت شده خود را در جولای با میانگین دمای ملی 25.6 درجه سانتیگراد داشته است – با موج گرما از 8 تا 26 جولای که شدیدترین و طولانی ترین موج در تاریخ ثبت شده بود.

با استفاده از داده‌های سرویس تغییر اقلیم کوپرنیک کمیسیون اروپا، آژانس هواشناسی سازمان ملل متحد تایید کرد که اروپا ششمین گرم ترین جولای خود را داشته است.

گرما به سمت شمال و شرق حرکت کرد و دماهای بسیار بالایی را در کشورهای دیگر، از جمله آلمان و بخش‌هایی از اسکاندیناوی ایجاد کرد و رکوردهای محلی جولای و تمام دوران در چندین مکان در سوئد شکسته شد.

ناهنجاری های دما

در همان زمان، از شاخ آفریقا تا جنوب هند، و بسیاری از آسیای مرکزی تا بیشتر استرالیا دمای کمتر از حد متوسط ​​را تجربه کردند.

دمای هوای سطحی

WMO

دمای هوای سطحی

همچنین بر گروهی از قلمرو که از ایسلند، در سراسر اسکاندیناوی از طریق کشورهای بالتیک تا دریای خزر ادامه داشت، تسلط داشت.

علاوه بر این، دما در گرجستان و در سراسر ترکیه به طور کلی کمتر از میانگین بود.

کوچک شدن یخ قطبی

ژوئیه همچنین شاهد کمترین میزان یخ دریای قطب جنوب در تاریخ بود که هفت درصد کمتر از میانگین بود.

یخ دریای قطب شمال چهار درصد پایین‌تر از میانگین بود و بر اساس رکوردهای ماهواره‌ای در ژوئیه دوازدهمین پایین‌ترین رتبه را به خود اختصاص داد.

WMO با استناد به سرویس تغییرات آب و هوایی کوپرنیک اعلام کرد که غلظت یخ دریای قطب شمال در ماه ژوئیه کمترین میزان در رکورد ماهواره‌ای بود که در سال 1979 آغاز شد و یخ‌های دریا در آنجا دوازدهمین پایین‌ترین سطح تاریخ را داشتند.

یخچال‌های طبیعی یک «تابستان بی‌رحمانه و بی‌رحمانه» را دیده‌اند. خانم. نولیس ادامه داد.

“ما با برف کم بر روی یخچال های طبیعی در کوه های آلپ که توسط خدمات هواشناسی گزارش شده است و اکنون موج های گرمای متوالی شروع کردیم – این خبر بدی برای یخچال های طبیعی در اروپا است. با این حال، تصویر یخچال های طبیعی گرینلند پیچیده تر است، زیرا گرمای بی امان وجود نداشته است.

پتری تالاس، دبیر کل WMO در یک کنفرانس مطبوعاتی در 18 ژوئیه گفت: «این نوع موج گرما طبیعی جدید است».

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما