گوترش برای «نفس زندگی جدید» در آینده جهانی ما تلاش می کند

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در مراسم رونمایی از آخرین اسناد راهبردی در مقر سازمان ملل در نیویورک، گفت: این خلاصه‌های سیاست آینده‌نگر برای تطبیق رایزنی‌های کشورهای عضو سازمان ملل در تحلیل چگونگی تقویت سیستم چندجانبه برای جهان فردا طراحی شده‌اند.

او گفت: “هدف ساده است.” جان تازه ای به سیستم چندجانبه بدم تا بتواند به وعده های منشور سازمان ملل متحد و دستور کار 2030 عمل کند.

مسئولیت در قبال چندجانبه گرایی

«از آنجایی که دنیای ما پیچیده‌تر، نامطمئن‌تر و خطرناک‌تر می‌شود، ما یک مشکل داریم مسئولیت حتی بیشتر برای تقویت سیستم چندجانبه” او افزود، مشتاقانه منتظر اجلاس سران آینده در سال آینده و سپتامبر امسال است اجلاس SDG، که او آن را “رویداد مرکزی سال 2023” توصیف کرد.

او گفت این دو اجلاس برگزار شدلحظات کلیدی برای دور هم جمع شدن ما پیرامون تصمیمات لازم برای جهان را به مسیر اصلی بازگرداند به آینده ای عادلانه، فراگیر و پایدار برای همه.»

دبیرکل سازمان ملل خاطرنشان کرد: کشورهای عضو در مورد دامنه اجلاس سران آینده و پیشنهادات ناشی از آن تصمیم خواهند گرفت که به یک نشست جدید و رویایی کمک کند. پیمانی برای آینده.

در مجموع، 11 خلاصه خط مشی در ماه های آینده منتشر خواهد شد، همه با چشم انداز ایمن سازی چشم انداز پشت دستور کار مشترک ما، ایجاد “یک بسته بلندپروازانه و به هم پیوسته از ایده ها و پیشنهادات” به طور کلی.

هر یک به تشریح چگونگی کمک ایده ها و توصیه ها به دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs)، با جنسیت و حقوق بشر، موضوعات کلیدی میانبر خواهد پرداخت.

“فکر کردن و عمل کردن” برای آینده

آقای. گوترش گفت که نگاه روشن به آینده عنصر مهمی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در شمارش معکوس تا سال 2030 است.

اولین خلاصه خط مشی، برای فکر کردن و عمل کردن برای نسل های آینده، روشن می کند که آینده ای امن و عادلانه از هم اکنون آغاز می شود.

وی گفت: جامعه جهانی فاقد مکانیسم‌ها و چارچوب‌های عملی، برای تبدیل این تعهدات به واقعیت.»

اگر سی سال پیش برای جلوگیری و پایان دادن به انتشار گازهای گلخانه ای اقدامی انجام داده بودیم، بحران آب و هوا امروز بسیار کمتر تهدید کننده خواهد بود. اگر گام‌هایی برای آماده‌سازی برای همه‌گیری‌ها برداشته بودیم، کووید-۱۹ هرج و مرج را در پی خود بر جای نمی‌گذاشت.

در نظر گرفتن آینده در زمان حال نتیجه می دهد“، آقای. گوترش گفت.

سه مرحله

این مختصر سه “گام مشخص” را برای بررسی پیشنهاد می کند که از ابتکارات فعلی ملی الهام گرفته شده است.

1) انتصاب یک فرستاده، یک صدای جهانی برای نسل های آینده، “افزایش آگاهی در مورد تأثیر تصمیماتی که امروز می گیریم بر آنها.”

این فرستاده برای نسل های آیندهاو گفت، همچنین می تواند مزایای کل سیستم سازمان ملل را به حداکثر برساند.

2) ایده هایی برای اطلاع رسانی الف اعلامیه سیاسی، که «وظایف ما در قبال آینده را تعریف می کند.

3) ایجاد الف مجمع اختصاصی بین دولتی، جایی که کشورها می توانند بر اساس اعلامیه، “و تجارب و نوآوری ها را به اشتراک بگذارند.” این انجمن “فرصتی برای تفکر بین نسلی و ابراز همبستگی بین نسلی” خواهد بود.

«بنابراین مختصر، تأسیس الف کمیسیون نسل های آینده به عنوان یک نهاد فرعی مجمع عمومی، دبیرکل در پایان گفت.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما