«گیانواپی مسجد ما است، برای ما عزیزتر از جان ماست». اخبار هند

سامبال: شفیقر رحمان برق، عضو 92 ساله لوک سبها و رهبر حزب سامجوادی، بار دیگر به BJP حاکم در مرکز به دلیل طرح موضوعات تفرقه‌انگیز مانند قانون مدنی متحد برای بهره‌مندی از انتخابات عمومی 2024 حمله کرده است. نماینده SP از سامبال، بدون نام بردن از BJP، این بار نیز گفت، آنها به سختی 50 کرسی کسب خواهند کرد زیرا مخالفان متحدانه مبارزه خواهند کرد. “آنها (BJP) مسجد را معبد می نامند و مسائلی مانند قانون مدنی یکسان را مطرح می کنند که نفرت است و دل ها را متحد نمی کند… از آنجایی که انتخابات 2024 برگزار می شود، آنها این کار را انجام می دهند تا همه هندوها خود را با آن همراهی کنند. برق گفت: به نام نفرت هندو و مسلمانان.

نماینده حزب سمجوادی در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره پرونده های اختلاف معبد و مسجد گفت: “آنها در هر مسجد یک معبد می بینند. مسلمانان آنقدر ضعیف نیستند که اجازه دهند مساجد آنها به معبد تبدیل شود.”

برک ظاهراً به مسجد Gyanvapi- Shringar Gauri در بنارس و Shri Krishna Janmabhoomi-Shahi Masjid Mathura اشاره داشت. “مسجد ماست و وظیفه نگهبانی بر عهده جامعه ماست. باید از آن محافظت کرد زیرا برای ما از جان ما عزیزتر است. اگر ظلمی در حق ما باشد، باید پس از مرگ خود پاسخگوی خداوند باشیم. آن (مسجد)» نماینده مجلس گفت.

نماینده حزب سمجوادی اما گفت که همه هندوها بد نیستند. “کسی که در کنگره است و بهارات جودو یاترا را برعهده می گیرد (ظاهراً به راهول گاندی، نماینده کنگره اشاره دارد). آیا شراد پاوار هندو نیست؟ آیا آخیله یداو هندو نیست؟ او گفت.

دادگاه واراناسی روز دوشنبه حکم خود را در مورد درخواست طرف هندو برای عبادت “شیولینگ” که ادعا می شود در داخل وازوخانای مسجد گیانواپی پیدا شده است، صادر خواهد کرد. این تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که دادگاه عالی دستور داد که «شیولینگ» مدعی شد که در داخل مسجد پیدا شده است تا دستورات بعدی محافظت شود.

(با ورودی های آژانس)

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما