یمن سازمان ملل می‌گوید که عملیات نجات نفتکش آسیب‌دیده می‌تواند آغاز شود، با نشانه‌گذاری & نقطه عطف مهم&

دیوید گرسلی، مقیم سازمان ملل متحد و هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه برای یمن، پس از رویدادی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل که با میزبانی مشترک شرکای تلاش های بزرگ نجات، هلند، ایالات متحده و آمریکا برگزار شد، به خبرنگاران در مقر سازمان ملل در نیویورک توضیح داد. آلمان

این کشتی زنگ زده بیش از 30 سال است که در چند مایلی سواحل یمن لنگر انداخته است، اما تخلیه و نگهداری در سال 2015 پس از شروع جنگ در یمن، بین ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی که از دولت به رسمیت شناخته شده بین المللی حمایت می کند، متوقف شد. شورشیان حوثی

این نگرانی افزایش یافته است که اگر کشتی ایمن نشود، ممکن است شکسته شود و باعث نشت نفت ویرانگر و سایر آسیب های زیست محیطی شود، که سازمان ملل تخمین می زند حداقل 20 میلیارد دلار فقط برای پاکسازی هزینه داردو همچنین اقتصاد شکننده یمن جنگ زده را ویران می کند – باعث فاجعه انسانی می شود.

38 میلیون دلار برای فاز دو مورد نیاز است

آقای. گرسلی گفت که هنگامی که تعهدات به طور کامل به پول نقد برای عملیات نجات اولیه تبدیل شد، با بیش از 77 میلیون دلار وعده داده شده از 17 کشور، 38 میلیون دلار اضافی هنوز برای فاز دو مورد نیاز بود – نصب ظرفیت جایگزینی مطمئن برای ایمن سازی یک میلیون بشکه نفت در کشتی.

هماهنگ کننده مقیم گفت: طرح سازمان ملل این است که این کار از طریق انتقال نفت به یک کشتی دولخت ایمن، به عنوان یک راه حل ذخیره سازی دائمی، انجام شود تا زمانی که شرایط سیاسی اجازه فروش یا حمل آن را به جای دیگری بدهد.

آقای. گرسلی گفت که جدا از 17 شریک ملی، بخش خصوصی، بنیادهای بشردوستانه و یک طرح “بسیار موفق” برای تامین مالی جمعی که در ژوئن راه اندازی شد، نیز در رسیدن به “نقطه عطف مهم” روز چهارشنبه موثر بوده است..

دیوید گرسلی، مقیم سازمان ملل و هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه برای یمن، در رویداد تعهد نفتکش FSO Safer در 21 سپتامبر 2022 در نمایندگی هلند در سازمان ملل در طول هفته سطح عالی مجمع عمومی سخنرانی می‌کند.

دیوید گرسلی، مقیم سازمان ملل و هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه برای یمن، در رویداد تعهد نفتکش FSO Safer در 21 سپتامبر 2022 در نمایندگی هلند در سازمان ملل در طول هفته سطح عالی مجمع عمومی سخنرانی می‌کند.

کمک های بزرگ و کوچک

حدود 2000 نفر سخاوتمندانه کمک کرده اند، و او کمک 1.2 میلیون دلاری بخش خصوصی از گروه گروه یمنی HSA را ستود.

در میان کسانی که به جمع آوری پول برای این عمل کمک کرده بودند، گروهی متشکل از شش کودک از یک مدرسه ابتدایی در ایالت مریلند آمریکا بودند.او گفت که تشخیص داده بود ایمن سازی نفتکش و اجتناب از فاجعه “یک مشکل مشترک برای همه ما” است.

اگرچه هنوز بیش از 30 میلیون دلار برای فاز دو مورد نیاز است، “من معتقدم با شتابی که امروز دیدیم، این هدفی است که می توانیم به موقع به آن برسیم.”

وی از طرف های متخاصم برای دستیابی به توافق سیاسی برای پیشبرد عملیات قدردانی کرد و گفت که گام مهم بعدی اکنون انجام عملیات نجات است. که باید چند هفته دیگر به طور جدی آغاز شود. به لطف برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) که مرحله اول را انجام می دهد، این کار طول می کشد حدود چهار ماه برای تثبیت نفتکش، قبل از اینکه انتقال روغن انجام شود.

“هزینه شکست”

هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه یادآور شد که اگر اقدامی انجام نشود، چه چیزی در خطر است. یک نشت بزرگ می تواند جوامع ماهیگیری در سواحل دریای سرخ یمن را ویران کند و بر اریتره، جیبوتی، سومالی و سایر کشورها تأثیر بگذارد. بنادر حدیده و سلیف یمن ممکن است بسته شوند، که برای تامین غذا برای حدود 19 میلیون نیازمند کمک ضروری است.

سازمان ملل هشدار داده است که ده ها میلیون دلار در حال حاضر، می تواند ده ها میلیارد دلار در آینده صرفه جویی کند.

“همه هزینه را درک می کنند، همه تاثیر را درک می کنند، و همه می خواهند عمل کنند. من از دیدن آن تلاش یکپارچه امروز برای یافتن راه حل بسیار رضایت دارم.”، گفت آقای به لطف.

FSO Safer، در سواحل غربی یمن لنگر انداخته است.

FSO Safer، در سواحل غربی یمن لنگر انداخته است.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما