یک گیره فراگامو امضایی به پاشنه ای ضد جاذبه تبدیل می شود

وقتی سالواتوره فراگامو 9 ساله بود، چند تکه، نخ و بوم را از یک پینه دوز محلی قرض گرفت و تمام شب را بیدار ماند و برای اولین عشای خواهرش یک جفت کفش سفید درست کرد. در 12 سالگی، او مغازه خود را در بونیتو، روستای ایتالیایی خارج از ناپل که در آن متولد شد، راه اندازی می کرد، اما وقفه بزرگ او بعداً زمانی رخ داد که پس از مهاجرت به آمریکا در سال 1915، شروع به تولید چکمه های گاوچران و کفش های دیگر برای کارگردانان کرد. سیسیل بی. دمیل. این طراح به طور جدایی ناپذیری با عصر طلایی هالیوود پیوند خورد و قطعات فراموش نشدنی را برای جودی گارلند، آدری هپبورن و مرلین مونرو خلق کرد.

پس از مرگ فراگامو در سال 1960، همسرش، واندا، که هیچ آموزش رسمی نداشت، با کمک دختران بزرگ این زوج، فیاما و جیووانا، و در نهایت چهار خواهر و برادر دیگرشان، مسئولیت امپراتوری او را بر عهده گرفت. در اواخر دهه 1970، فیاما یک کیف دستی به عنوان هدیه برای مادرش ساخت که دارای یک بند شبیه نعل اسب بود که به گانسینی معروف شد – در ایتالیایی، گانسیو یک قلاب فلزی کوچک است. الهام‌بخش این نقش، که شبیه امگا یونانی است، از دروازه‌های فرفورژه پرآذین کاخ قرون وسطایی اسپینی فرونی، مقر فراگامو در فلورانس، و همچنین از حلقه‌های کراوات آهنی که زمانی برای بستن اسب‌ها در امتداد نمای آن استفاده می‌شد، گرفته شد. فراگامو اولین نسخه رسمی کیف واندا را با قلاب‌هایی در دو طرف دسته بالای جعبه‌ای آن در مجموعه پاییز 1988 ارائه کرد. از آن زمان، گانسینی روی ساعت‌ها، کمربندها و کفش‌ها حتی به‌عنوان چاپ روی کراوات و روسری ظاهر شد.

ماکسیمیلیان دیویس، طراح 27 ساله بریتانیایی، برای اولین حضورش در بهار 2023 به‌عنوان مدیر خلاق جدید برند، الهام‌بخش روزهای اولیه تأسیس خود به‌عنوان یک کفش‌ساز به ستاره‌ها شد و رنگ‌هایی مانند پمپ‌های مهره‌های قرمز گیلاسی را که Ferragamo برای مونرو ساخت. در سال 1959. دیویس کلاسیک های بایگانی را با پیچ و تاب های مینیمالیستی و دقیق احیا کرد، از جمله کیف اصلی واندا، که در چهار نسخه جدید دوباره ظاهر شد، با سخت افزار گانسینی که براقیت و پرداخت های ضعیف آن را نشان می داد. او سپس نماد را یک قدم جلوتر برد و از آن به عنوان پایه ای برای صندل جدید Elina خود استفاده کرد – با رویه ای از چرم ناپا صاف که روی پاشنه گانسینی طلایی مات یا لاکی آویزان شده بود. با شکل خمیده و پاشنه گرد قاطر، به نظر می‌رسد که ساختار آن از گرانش سرپیچی می‌کند و پوشنده آن را به نظر می‌رسد که دارد روی هوا راه می‌رود. دیویس در یادداشت های نمایش گفت: “این در مورد بررسی بایگانی و ایجاد چیزی بود که می تواند دوباره تعریف شود تا به امروز مربوط شود.” “من می خواهم که هر قطعه به عنوان یک شیء بازیگوش باشد، اما در عین حال مطلوب باشد. تا سر جای خودش بایستد.»

دستیار عکس: کایل آرون لیسی

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما