10 نکته غیرمعمول برای صرفه جویی در مصرف آب

فرارو- اروپا در میانه یکی از خشک ترین تابستان هایی است که تا به حال دیده است و ذخایر آبی این قاره به پایین ترین حد خود رسیده است.

بحراول فرارو به نقل از یورونیوز، در پرتغال و لهستان از شهروندان خواسته شده است که مصرف آب را کاهش دهند تا فشار کاهش یابد. برخی از شهرها و روستاهای اسپانیا فقط چهار ساعت در روز آب آشامیدنی دارند. در بریتانیا، برخی از تامین کنندگان آب محدودیت هایی را در استفاده از آب اعلام کرده اند که میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

واکنش جوانان اتحادیه اروپا چگونه است؟ از آنها خواسته شده است که فاضلاب را دوباره تصفیه و قابل استفاده کنند، اگر بخواهیم خود را با تغییرات اقلیمی سازگار کنیم، بازیابی بسیار مهم است. در سرتاسر این قاره از مردم خواسته می شود در هر قسمت از زندگی خود آب کمتری مصرف کنند. اما فقط در زمان خشکسالی نیست که باید مراقب مصرف خود باشیم.

چرا باید همیشه در مصرف آب صرفه جویی کنیم؟
آب یک منبع گرانبها است و تفکر در مورد میزان مصرف نباید محدود به شرایطی باشد که کمبود شدید آب وجود دارد. به عنوان مثال کاهش مصرف آب باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود. بسیاری از ما به انرژی مورد استفاده برای تصفیه و پمپاژ آب به خانه هایمان فکر نمی کنیم، اما شرکت های آب یکی از بزرگترین مصرف کنندگان برق هستند. با صرفه جویی در مصرف آب تا جایی که می توانید، کربن حاصل از انرژی را که برای رساندن آن به شیر آب مصرف می کنید نیز کاهش می دهید.

با توجه به این واقعیت که بحران هوا و آب بیش از آنچه به نظر می رسد به هم مرتبط هستند، در صورت تداوم گرمایش جهانی، کمبودها بدتر می شود. شرایط جوی و آب و هوای شدید پیش بینی منابع را دشوار می کند و خشکسالی روز به روز در حال افزایش است. عادات خوب از نظر صرفه جویی در مصرف آب نه تنها می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند، بلکه به این معنی است که هرگونه محدودیت جزئی که معرفی می شود مشکل بزرگی نیست. بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا میزان آب مصرفی خود را کاهش دهید؟

در اینجا 10 نکته برای صرفه جویی در مصرف آب در خشک ترین تابستان تاریخ اروپا آورده شده است:

1- توالت دو نفره نصب کنید و سیفون خود را هوشمندانه انتخاب کنید
این یک راه حل ساده نیست، اما سرعت، پولی را که برای ارتقا هزینه شده است، برمی گرداند. سیستم فلاش دو گزینه دارد که بسته به میزان آب مورد نیاز برای شستشو متفاوت است. یک فلاش بزرگ معمولاً بین شش تا نه لیتر آب در یک زمان مصرف می کند، در حالی که یک فلاش کوچک فقط بین سه تا چهار لیتر آب مصرف می کند. این بدان معناست که استفاده صحیح از فلاش می تواند با هر بار استفاده تا 60 درصد در مصرف آب صرفه جویی کند.

2 سطل را زیر دوش خود قرار دهید
انتظار برای گرم شدن دوش نه تنها ناراحت کننده است، بلکه باعث هدر رفتن آب نیز می شود. یک سطل استفاده نشده را در زیر جریان قرار دهید تا آب را بگیرد.

3- برای آبیاری گیاهان آب را از پشت بام جمع آوری کنید
با ممنوعیت استفاده از شیلنگ در بسیاری از مکان ها، زمان آن فرا رسیده است که به دنبال راهی جایگزین برای آبیاری گیاهان خود باشید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که هنوز بارندگی کافی وجود دارد، می توانید این آب را زمانی که روی پشت بام شما جمع می شود تحمل کرده و آن را ذخیره کنید. گیاهان بومی احتمالاً به آب کمتری نیاز دارند زیرا با محیطی که در آن زندگی می کنند سازگاری بیشتری دارند. شما هنوز هم می توانید یک باغ برقی داشته باشید بدون اینکه نگران آب مورد نیاز برای زنده نگه داشتن آن باشید.

به عنوان یک امتیاز اضافی، شما جامعه محلی را تشویق می کنید تا باغ شما را با تنوع زنده نگه دارد.

4-یک لیوان آب را در یخچال بگذارید
با این کار نه تنها در مصرف آب صرفه جویی می کنید بلکه از استفاده از بطری های پلاستیکی نیز جلوگیری می کنید و در آن صورت هر زمان که بخواهید بدون هدر رفتن چندین لیتر آب برای رسیدن به دمای مطلوب، آب سرد خواهید داشت.

5- مطمئن شوید که بار کامل را در ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی قرار داده اید
شاید تعجب کنید اگر بدانید که کارکردن ماشین ظرفشویی در واقع آب کمتری نسبت به شستن با دست مصرف می کند. اما این تنها در صورتی است که قبل از روشن کردن دستگاه از روشن بودن دستگاه راضی باشید. همین امر در مورد ماشین لباسشویی نیز صدق می کند.

بنابراین، قبل از روشن کردن دستگاه، آن را شارژ کرده و سعی کنید از تنظیمات سازگار با محیط زیست استفاده کنید. با این کار در پرداخت قبوض آب و برق صرفه جویی خواهید کرد.

6- سر دوش با دبی کم نصب کنید

دوش گرفتن یکی از منابع اصلی مصرف آب در اکثر خانه ها است. یک سر دوش کم جریان می تواند با محدود کردن مقدار آبی که در هر دقیقه مصرف می کنید به شما کمک کند بر این مشکل غلبه کنید.

زمان دوش گرفتن خود را کاهش دهید
هر چه زمان دوش گرفتن کمتر باشد بهتر است. کاهش دوش گرفتن روزانه از هشت تا چهار دقیقه می تواند با هر بار شستشو حدود 36 لیتر آب صرفه جویی کند. اگر می خواهید روش جذاب تری برای دوش گرفتن داشته باشید، دیگران پیشنهاد می کنند یک لیست پخش موسیقی چهار دقیقه ای تهیه کنید. وقتی موسیقی متوقف شد، وقت آن است که بیرون بیایید.

8-نشت را بررسی کنید
در کنار صدای آزاردهنده، چکه مداوم می تواند آب زیادی را به سرعت هدر دهد. اگر صورت حساب شما به طور ناگهانی و منطقی افزایش یافته است، می تواند نشانه این باشد که شما در لوله کشی خود مشکل دارید.

9- فقط برای یک فنجان چای کتری خود را پر نکنید
این توصیه بیشتر برای مخاطب چای دوست بریتانیایی مناسب است! هنگام تهیه چای فقط به مقدار لازم آب داخل کتری بریزید. وسوسه انگیز است که کتری را تا آخر پر کنید، اما اغلب ما دفعه بعد که برای تهیه چای یا قهوه می رویم، آب اضافی را بیرون می ریزیم. با این حال، با جوشاندن یک یا دو فنجان، نه تنها در مصرف آب، بلکه در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهید کرد.

10- برای شستن میوه ها و سبزیجات از کاسه استفاده کنید
یک شیر در دقیقه حدود 15 لیتر آب مصرف می کند. بنابراین، هنگامی که محصول خود را آبکشی می کنید، به جای آن از یک کاسه استفاده کنید. به سادگی کاسه را پر کنید و سپس میوه یا سبزی را تکه تکه بشویید


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم