15 کشته و 40 زخمی در حمله تروریستی داعش در ایرانCNN

به گفته رسانه های دولتی و مقامات ایرانی، در یک “حمله تروریستی” روز چهارشنبه در حرم شاهچراغ در شهر شیراز، در جنوب ایران، حداقل 15 نفر کشته و 40 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش پرس تی وی، دو کودک در میان قربانیان بودند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، نیروهای امنیتی ایران دو نفر از مهاجمان مظنون را دستگیر کرده اند و تحقیقات برای دستگیری فرد سوم در جریان است.

گروه تروریستی داعش با انتشار بیانیه ای از طریق خبرگزاری اعماق وابسته به خود، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته و گفته است یکی از اعضای این گروه «با مسلسل خود گروه های کفار سنی امتناع را در داخل حرم هدف قرار داده و باعث کشته شدن ده ها نفر از آنها شده است». ”

خبرگزاری نور، وابسته به نهاد عالی امنیتی ایران، گفت که مظنونان اتباع خارجی هستند.

به گزارش ایرنا، عصر چهارشنبه یکی از شلوغ ترین زمان های حرم است و شاهدان عینی گفتند که یک مهاجم قبل از اینکه نمازگزاران را در ورودی آن هدف قرار دهد، داخل خودرو بوده است.

استاندار فارس گفت: تروریست ابتدا خادم و نگهبان حرم را هدف قرار داد و قصد حمله به نماز جماعت را داشت که یکی از خادمان در را به روی وی بست.

«در هنگام اذان فریادهای بلندی در بخش بانوان حرم شنیده شد [the call for prayer] یک شاهد عینی به رسانه های دولتی گفت و ناگهان مردی مسلح با یک کلاشینکف در محوطه حرم مشاهده شد که بی رویه شلیک می کرد.

این شاهد عینی افزود: مهاجم پس از انفجار اولیه به نزدیکی حرم رفت و گلوله های زیادی را به سمت حاضران در محل شلیک کرد.

این حمله در همان روزی رخ داد که درگیری‌ها در سراسر ایران آغاز شد و هزاران نفر به مناسبت چهل روز از درگذشت مهسا امینی در سقز، یکی از شهرهای استان کردستان، به محل دفن مهسا امینی آمدند. خبرگزاری ایسنا اعلام کرد. مشخص نیست که آیا این حمله به اعتراضات مربوط است یا خیر.

اعتراضات سراسر جمهوری اسلامی را در پی مرگ این زن 22 ساله کرد ایرانی درگرفت که در 16 سپتامبر پس از بازداشت توسط “پلیس اخلاق” و انتقال به “مرکز بازپروری” به اتهام عدم رعایت قوانین درگذشت. کد لباس محافظه کارانه این کشور

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورخبردانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما