5 گیگابیت در ثانیه؛ سرعت فوق العاده Wi-Fi 7 است

فرارو- علیرغم اینکه میزان پذیرش Wi-Fi 6 و 6E در سال 2022 هنوز نسبتاً پایین است، به نظر می رسد غول فناوری اینتل قصد دارد به سمت نسل بعدی اینترنت پهن باند Wi-Fi 7 حرکت کند.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، جدیدترین ویدیوی منتشر شده در کانال یوتیوب Newsroom توسط اینتل نشان می دهد که Wi-Fi 7 می تواند به سرعت بیش از 5 گیگابیت در ثانیه دست یابد که حداقل 5 برابر سریعتر از سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه Wi-Fi 6 است. این نرخ 25 برابر سریعتر از سرعت متوسط ​​Wi-Fi 5 است که تنها 200 مگابیت بر ثانیه است.

این تست با استفاده از یک لپ تاپ مجهز به کارت شبکه اینتل که از Wi-Fi 7 پشتیبانی می کند و یک نقطه دسترسی Broadcom انجام شده است. تسترها در طول آزمایش به سرعت پایدار و پایدار 5 گیگابیت بر ثانیه دست یافتند. Broadcom می گوید که ارزش Wi-Fi 7 فراتر از افزایش سرعت و تاخیر بسیار کم است. کاهش تاخیر برای انجام بازی های آنلاین از طریق Wi-Fi بسیار ارزشمند است.

طبق گفته Broadcom، Wi-Fi 7 وضوح UHD 16K و نرخ فریم بالا (یا تعداد بیشتری از افراد در شبکه و پخش ویدیوهای 4K و 8K) را برای پخش‌کننده‌های رسانه فراهم می‌کند.

اینتل امیدوار است از سال 2024 بتواند لپ تاپ های مجهز به اینتل را به مودم های Wi-Fi 7 مجهز کند. این شرکت به چهار پیشرفت کلیدی Wi-Fi 7 مانند اتصال سریع، قابلیت اطمینان، پاسخ سریع و افزایش حریم خصوصی و امنیت اشاره می کند.

WiFi-7

همانطور که در جدول مقایسه ارائه شده توسط اینتل مشاهده می کنید، وای فای 7 دارای استانداردهای جدیدی نسبت به نسل های قبلی است. این شبکه دارای سه باند و فرکانس فرکانس 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز می باشد. عملکرد سه باند امکان اتصال دستگاه های بیشتری را بدون تداخل زیاد نسبت به عملکردهای تک باند و دو باند فراهم می کند.

فناوری‌های زیرساخت Wi-Fi 7 شامل کانال‌های گسترده‌تر 320 مگاهرتز در طیف 6 گیگاهرتز بدون مجوز، مدولاسیون داده‌های 4K QAM و استاندارد رمزگذاری امنیت شبکه WPA4 در آینده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم