BJP’s Gujarat MASTERSTROKE – UCC به زودی اجرا می شود؟ BIG MOVE ساخته شده | اخبار هند

روز شنبه گفت که دولت گجرات تصمیم گرفته است کمیته ای را برای اجرای قانون مدنی متحد (UCC) تشکیل دهد. این تصمیم در جلسه کابینه اتخاذ شد که می تواند آخرین جلسه در دولت فعلی BJP باشد زیرا انتظار می رود انتخابات مجلس در هفته آینده در ایالت اعلام شود. هارش سانگاوی، وزیر کشور گجرات و پرشوتام روپالا، وزیر اتحادیه، در مورد این تصمیم به خبرنگاران اطلاع دادند.

روپالا گفت: “کمیته توسط یک قاضی بازنشسته دادگاه عالی اداره خواهد شد و دارای سه تا چهار عضو خواهد بود. کابینه به وزیر ارشد بوپندرا پاتل اختیاراتی برای انتخاب اعضای کمیته داده است.” وی افزود که این کمیته قبل از اجرایی شدن الگوی رفتار برای انتخابات تشکیل می شود. سنقوی گفت: این تصمیم بر اساس مفاد ماده 44 جزء 4 قانون اساسی اتخاذ شده است که از دولت ایالتی انتظار دارد قانون مشترک را برای همه شهروندان اعمال کند.

سنقاوی گفت: “این یک تصمیم تاریخی از سوی وزیر ارشد بوپندرا پاتل است. دولت ما به آرزوی مردم عادی و همچنین کارگران BJP برای داشتن چنین کدی احترام گذاشته است.” روپالا تاکید کرد که UCC پیشنهادی حقوق اساسی تضمین شده در قانون اساسی را نقض نخواهد کرد. وزیر اتحادیه افزود، قانون ازدواج هندوها و قوانین شخصی مسلمانان تحت پوشش UCC قرار خواهند گرفت زیرا این قوانین بخشی از قانون اساسی نیستند.

او گفت: “ما قصد نداریم حقوق اساسی مردم را زیر پا بگذاریم. UCC در مورد حل و فصل اختلافات ناشی از اختلافات مدنی است، مانند ادعای زن یا دختر از شوهر یا دارایی پدر. ما در مورد چنین موضوعاتی نظرات زیادی از مردم دریافت کرده بودیم.” روپالا گفت. او مدعی شد که این تصمیم هیچ ربطی به انتخابات آتی مجلس ندارد و انتقاد مخالفان مبنی بر اینکه BJP حاکم سعی دارد با وعده UCC آرای هندوها را قطبی کند، رد کرد.

روپالا گفت که کمیته جنبه های مختلف مربوط به UCC را ارزیابی کرده و گزارش خود را ارائه خواهد کرد که بر اساس آن دولت ایالت تصمیم نهایی را در مورد اجرای آن خواهد گرفت. وی گفت: مهلتی برای ارائه گزارش این کمیته تا کنون تعیین نشده است. پیش از این، دولت های BJP در اوتاراکند و هیماچال پرادش از اجرای UCC در ایالت های خود خبر داده بودند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم