BMC Ecology and Evolution Image Competition 2022 از عکس های خیره کننده رونمایی می کند

اما این عکس یک مگس آلوده به قارچ “زامبی” است که در دومین مسابقه سالانه مجله طبیعت به عنوان برنده کلی انتخاب شده است.

صحنه قابل توجهی که توسط عکاس اسپانیایی، روبرتو گارسیا روآ، از دانشگاه والنسیا ثبت شده است، مربوط به اسپورهای باردهی یک قارچ انگلی است که از بدن یک مگس در ذخیره‌گاه ملی تامبوپاتا در پرو فوران می‌کند.

گارسیا روآ در یک انتشار خبری گفت: این تصویر “فتح را به تصویر می کشد که توسط هزاران سال تکامل شکل گرفته است.”

تصاویر مسحور کننده حیات وحش از مسابقه عکس انجمن اکولوژیکی بریتانیا

وی گفت: هاگ های قارچ موسوم به “زامبی” به اسکلت بیرونی و ذهن مگس نفوذ کرده و آن را وادار به مهاجرت به محلی کرده است که برای رشد قارچ مساعدتر است. وی افزود: اجسام میوه این قارچ بعداً برای آلوده کردن قربانیان بیشتر رها می شود.

کریستی آنا هیپسلی، یکی از اعضای ارشد هیئت تحریریه مجله و یکی از داوران مسابقه، این تصویر را به چیزی که در “علمی-تخیلی” مشاهده شده است، تشبیه کرد.

او گفت: “این هم زندگی و هم مرگ را به طور همزمان نشان می دهد زیرا مرگ مگس به قارچ زندگی می بخشد.”

برندگان و نفرات دوم نیز در چهار بخش روابط در طبیعت، تحقیق در عمل، تنوع زیستی در معرض تهدید و زندگی نزدیک انتخاب شدند.

در میان تصاویر برنده، تصویر عکاس آمریکایی براندون آندره گوئل از جنین های قورباغه درختی در حال سر خوردن بود که در داخل تخم های خود در شبه جزیره اوسا، در کاستاریکا، در طی یک رویداد تولید مثل انفجاری پس از طوفان باران رشد می کردند.

سازمان دهندگان گفتند که این رقابت برای دادن فرصتی به بوم شناسان و زیست شناسان تکاملی ایجاد شد تا تحقیقات خود را خلاقانه جشن بگیرند تا بر نیاز به حفاظت از طبیعت تأکید کنند.

تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم